• Sukces sportowy Szkoły Podstawowej w Rosnowie

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. 26 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego w Rosnowie
            zdobyli czołowe miejsca w Mistrzostwach ziemskiego powiatu koszalińskiego w unihokeju.

Mistrzostwa zostały rozegrane w dniu 01.03.2024 roku w Sianowie w ramach Igrzysk Dzieci (uczniowie klas 4-6). W zawodach zarówno dziewczęta i chłopcy zajęli drugie miejsca w swoich kategoriach. W drużynie dziewcząt wystąpiły: Bębeńca Kinga, Grotkowska Kinga, Koczorowska Malwina, Kurdybacha Oliwia, Lachowicz Kalina, Żal Maja. W drużynie chłopców: Grotkowski Kuba, Kapiś Jakub, Lipiński Andrzej, Lipiński Filip, Panecki Nikodem, Rybaczek Franciszek.Tak wysokie wyniki świadczą o dużej sprawności fizycznej i dużych umiejętnościach naszych uczniów. Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego Maksymiuk Andrzej. Życzymy dalszych sukcesów sportowych.

• DZIEŃ DINOZAURA

28 lutego w Polsce obchodzimy DZIEŃ DINOZAURA. 🦖🦕Z tej okazji w naszej szkole uczniowie mogli " poczęstować" się dinozaurowymi kolorowankami i nadać im ciekawych barw. 🖌️👨‍🎨 Został zorganizowany również szkolny konkurs na EKOZAURA, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Każda z prac była wyjątkowa i wspaniała, więc jury postanowiło przyznać wszystkim autorom 1 🥇miejsce! Gratulujemy zwycięzcom🏆i dziękujemy za tak piękne prace!

• "Poznajemy sekretne życie pszczół"

Pszczoły są fascynującymi owadami. W przyrodzie pełnią kluczową rolę- zapylając rośliny przyczyniają się do powstania pożywienia nie tylko dla ludzi, ale również dla wielu innych gatunków żyjących na naszej planecie. Dziękujemy Panu Krzysztofowi Kamilowi Puścianowi- Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Manowie, za wizytę w naszej szkole oraz przeprowadzenie kreatywnych zajęć edukacyjnych na temat życia tych pożytecznych i pracowitych owadów. Dzięki nim uczniowie klas młodszych nie tylko zdobyli nową wiedzę, zrozumieli również jak ważna jest ochrona tego gatunku.

• BREAK DANCE

Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zobaczenia w jaki sposób można się realizować w tańcu i spełniać swoje marzenia.

Wielokrotny Mistrz Polski w tańcu ulicznym BREAK DANCE, czwarty tancerz świata, trener motywacyjny Pan Marcin Grzybowski wraz ze swoimi tancerzami ze NASA Szkoła tańca Break Dance przyjęli zaproszenie do naszej szkoły. Swoim pokazem zainspirowali dzieci i młodzież do rozpoczęcia nauki tańca, który daje wiele szczęścia oraz wymaga samodyscypliny od tancerzy.

Wtorek 07.05.2024

• Partnerzy, PROJEKTY, PROGRAMY