• Jesienna wyprawa do lasu

Rześki poranek to idealny czas na spacer po lesie. Przekonali się o tym uczniowie klasy II, którzy 26 października wybrali się na wycieczkę. Jej celem była obserwacja leśnej flory i fauny, warstw oraz rodzajów lasu.

Mimo pochmurnej i chłodnej aury wyprawę zaliczamy do udanych, drugoklasiści z zaangażowaniem poszukiwali darów jesieni- grzybów i szyszek oraz zbierali kolorowe liście. Udało nam się również usłyszeć i dostrzec lekarza drzew- dzięcioła. Efektem leśnej lekcji było nie tylko poszerzenie wiedzy o przyrodzie, ale również działania plastyczne. W szkole wykonaliśmy makiety lasu, które pięknie się prezentują w naszej sali lekcyjnej.

• Drugie śniadanie - #Laboratoriaprzyszłości#

​​​​​​Smacznie, zdrowo, kolorowo – po raz kolejny, takie hasło towarzyszyło dzieciom z klasy III w czasie wspólnego przygotowywania i spożywania drugiego śniadania w szkole. Sprzęty zakupione dzięki #Laboratoriaprzyszłości# ułatwiły im to zadanie.​​​​​​​

O naszym zdrowiu w znacznej mierze decydujemy sami, zależy ono od naszego stylu życia. Ważne jest zatem, by świadome, właściwe zachowania kształtować od najmłodszych lat. Oczekujemy, że poprzez realizację zadań w ramach „Programu dla szkół” wdrożymy na stałe zasady zdrowego stylu życia i wykształcimy wśród dzieci i dorosłych właściwe postawy prozdrowotne.

• Wycieczka Warszawa

Wycieczka Warszawa 26-28 października 2023

Szkoła Podstawowa im. 26 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego w Rosnowie otrzymała dofinansowanie w wysokości 15 000,00 złotych w ramach programu „Poznaj Polskę 2023”. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 3 dniowej wycieczce do Warszawy w dniach 26 - 28 października 2023 roku w ramach, której odwiedzili

• Przerwa na czytanie

25 października 2023 roku społeczność naszej szkoły wzięła udział w IV międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Do akcji #przerwanaczytanie przyłączyliśmy się po raz trzeci. Czytali młodsi i starsi, czytali wszędzie. Książki przynieśli z domu lub pożyczyli ze szkolnego kącika, czy też z biblioteki. W klasie pierwszej czytały dzieciom starsze koleżanki.

Poniedziałek 06.05.2024

• Partnerzy, PROJEKTY, PROGRAMY