• Święto Ziemi

• W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły obchodzili Święto Ziemi. Po apelu podsumowującym konkursy na plakat i rymowankę o ziemi poszliśmy posprzątać wyznaczone miejsca. Bardzo miłym zaskoczeniem był ogólny porządek i niewielka ilość śmieci. Będąc w lesie szukaliśmy skarbów ziemi i układaliśmy ekologiczne obrazy. Klasy młodsze szukały kamieni okolicznościowych wykonanych przez paniąMonikę Kilijańską z napisem Dzień Ziemi. Znalezione kamienie zostaną zawiezione w inne rejony Polski najpewniej w czasie wakacji. Całą akcję zakończyliśmy ogniskiem z kiełbaskami.

• Mistrzowie recytacji, kolejny poziom

• W dniu 23 kwietnia 2024 r., w Bibliotece Publicznej w Manowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski "Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne". Wszyscy uczestnicy - reprezentanci szkół podstawowych z Bonina, Manowa i Rosnowa zaprezentowali swoje recytatorskie umiejętności. Uczniowie otrzymali wyróżnienia i dyplomy za udział w konkursie. Komisja wyłoniła laureatów gminnego konkursu, którzy zakwalifikowali się do konkursu na szczeblu powiatowym. 20 kwietnia br. w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej naszą szkołę będzie godnie reprezentował Olivier Łuczkanin, uczeń klasy drugiej. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w konkursie powiatowym.

• #sadziMy

• Kolejny raz reprezentacja Szkoły Podstawowej im. 26 PLM w Rosnowie wzięła udział w akcji #sadziMy

Posadzony przez nas kawałek lasu będziemy mogli podziwiać za kilka lat🌲🌳

Po ciężkiej pracy czekała na wszystkich miła niespodzianka - pieczenie kiełbasek.

Dziękujemy bardzo Nadleśnictwu Manowo za wspaniale spędzony dzień.

• Pani Wiosna

• Wiosna to czas, gdy przyroda budzi się do życia. Wychowawcy klas najmłodszych Szkoły Podstawowej w Rosnowie zorganizowali szkolny konkurs na postać Pani Wiosny. Nasi uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, wykorzystując różnorodne materiały stworzyli przepiękne prace. Zachwycają przede wszystkim barwami. Gratulujemy uczestnikom konkursu, trzymamy kciuki za dalsze sukcesy

• LAUREACI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

• Gratulujemy uczniom naszej szkoły za uzyskanie rewelacyjnych wyników w konkursie klas ósmych o Puchar Dyrektora I LO im. St. Dubois:

Zofii Nowakowskiej za zdobycie tytułu laureatki z biologii i matematyki;

Bartłomiejowi Jachimowskiemu za tytuł laureata z historii;

Pawłowi Łuczkanynowi za tytuł laureata z matematyki.

Jesteśmy z Was dumni!

• Mistrzowie recytacji

• Dnia 12 kwietnia 2024 roku zorganizowaliśmy w szkolny konkurs recytatorski " Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne". Wzięło  w nim udział 20 recytatorów. Wszyscy uczestnicy zasługują na słowa podziwu i uznania. Dzisiaj (15 kwietnia), na apelu, laureaci otrzymali dyplomy. 9 osób będzie reprezentować szkołę w kolejnym etapie.

Do etapu gminnego zakwalifikowali się:

PTASZĘTA:   Zuzanna Kuczyńska, Ollivier Łuczkanin, Zofia Jachimowska, Gabriel Gałka;

PTASZKI:      Franciszek Rybaczek, Filip Piskórz, Kinga Grotkowska;

PTAKI:           Justyna Łukowska, Malwina Ziemka.

Serdecznie dziękujemy, a laureatom życzymy sukcesów w dalszej rywalizacji.

• Biologia jest ciekawa

• Uczniowie klasy 6 przynieśli do szkoły skrzek. Wspólnie z trzecioklasistami założyliśmy, więc hodowlę kijanek i możemy obserwować kolejne etapy rozwoju żaby. Wzbudza to ciekawość wśród wielu uczniów naszej szkoły.

Jeszcze kilka tygodni i może zobaczymy żabki??

• Uwaga Rodzice - rekrutacja kl.1

• Proszę rodziców dzieci zapisanych do klasy I w roku szkolnym 2024/2025
            o złożenie pisemnego potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do szkoły
            w terminie 08-12 kwietnia 2024 roku.
            Druk potwierdzenia znajduje się na stronie szkoły - zakładka Rekrutacja
            i na www.bip.sprosnowo.manowo.pl

Rekrutacja uzupełniająca odbędzie się w terminie 12 - 14.08.2024 r.
            zgodnie z Zarządzeniem nr 5/2024 Wójta Gminy Manowo.