• FINAŁ GMINNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

• 27 kwietnia nasi uczniowie  wzięli udział w Gminnym Konkursie " Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne". Wszystkim serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły. Laureatami, którzy wezmą udział w etapie powiatowym zostali:

Piotr Kalinowski, Stanisław Nakielny, Filip Piskórz

Gratulujemy i życzymy powodzenia w Przeglądzie w Koszalinie.

• Projekt ekologiczny

• Od 21 lutego do końca kwietnia realizowany był w naszej szkole projekt ekologiczny "Zaczynamy walkę z konsumpcjonizmem”. Do realizacji projektu przystąpiły 4   kilkuosobowe grupy uczniów z klasy 8A i 8B. Wszyscy pracowali zgodnie z ustalonym wspólnie planem. Celem  tej akcji było uświadomienie młodym ludziom, że  konsumpcjonizm to zgubna postawa dla człowieka, która przyczynia się do marnotrawienia zasobów naturalnych naszej planety.

Uczniowie, korzystając z zebranych materiałów, przygotowali prezentacje. Przedstawili w nich zagadnienie konsumpcjonizmu jako  zagrożenia dla człowieka i środowiska,  a  jednocześnie skłonili słuchaczy do dyskusji i refleksji jak możemy temu przeciwdziałać .

Uczestnicy zaangażowali dzieci z klas młodszych do udziału w konkursie „ Coś nowego ze starego”. Obok prezentacji to był najważniejszy punkt projektu. Chętni uczniowie wykonali, często wraz z rodzicami, ciekawe i nierzadko praktyczne przedmioty wykorzystując stare, niepotrzebne materiały. Kreatywność uczniów jest godna pochwały i uznania. Najmłodsi kontynuowali ten temat na lekcjach z wychowawczyniami. Wynikiem były plakaty i  ekomalowanki.

Praca metodą projektu dała wiele satysfakcji uczestnikom, pozwoliła osiągnąć sukces. Prowadzone działania zaszczepiły w młodym pokoleniu postawy i nawyki ekologiczne. Dla nauczycieli i rodziców to doskonały sygnał do kontynuowania w przyszłości różnych działań z  zakresu edukacji ekologicznej.

Renata Woroch

PREZENTACJA

Coś nowego ze starego

• Dzień Ziemi

• Klasa 1 do Święta Ziemi przygotowywała się już wcześniej. Zainspirowani prezentacją starszych kolegów i koleżanek przygotowaliśmy plakaty dotyczące ochrony środowiska. Dzisiaj uczciliśmy Dzień Ziemi na łonie natury, podziwiając piękno przyrody w Rosnowie. Natomiast klasa 2 obejrzała prezentację dotyczącą zagrożeń naszej planety i wykonała wielkoformatową kolorowankęW obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi włączyły się także klasy 8a i 8b kończąc projekt ekologiczny dotyczący konsumpcjonizmu we współczesnym świecie.

• Sadzimy lasy

• Nadleśnictwo Manowo serdecznie zaprasza na wydarzenie sadzenie lasu, które odbędzie się w najbliższą sobotę (23 kwietnia) o godz. 10.00. Sadzimy tuż za Manowem, droga asfaltowa w lesie tzw. Manówka, drugi zjazd w lewo od miejscowości. Mamy nadzieję, że będzie to ciekawa propozycja dla uczniów i ich rodziców na wspólne spędzenie czasu.

• Zanurzeni w świecie teatru

• Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rosnowie wybrali się do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie na spektakl pt. „Pinokio”. Gra świateł, ciekawa scenografia, kostiumy i wspaniałe kreacje aktorskie dostarczyły artystycznych wrażeń. Magia świata teatru wywołała całą gamę emocji, a morał płynący z historii drewnianego bohatera był czytelny dla wszystkich widzów niezależnie od wieku. Dzieci aktywnie włączały się w interakcję z aktorami. Były zachwycone kiedy po spektaklu artyści zgodzili się na wspólną pamiątkową fotografię na scenie. Dla wielu uczniów było to pierwsze spotkanie ze sztuką teatru, ale na pewno nie ostatnie.

B. Banaszak-Kostewicz; M. Bedryjowska; R. Woroch; A. Terlecka

• Bezpieczni na drodze

• Rowerem, hulajnogą elektryczną - jak jeździć bezpiecznie? Spotkanie uczniów klasy IV, V i VI z panem st. asp. Kamilem Pawłowskim z Wydziału Ruchu Drogowego w KMP Koszalin.

• Odwiedziny w liceum w Tychowie

• W ramach doradztwa zawodowego 7 kwietnia klasy ósme zostały zaproszone do Liceum Ogólnokształcącego w Tychowie. Na miejscu czekali na nas uczniowie z nauczycielem i przybliżyli nam ofertę szkoły. Dowiedzieliśmy się jakie kierunki kształcenia będą w ofercie w roku szkolnym 2022/2023, zwiedziliśmy szkołę zapoznaliśmy się z jej historią. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na strzelnicy.

• Poranek poetycki

• Dnia 6 kwietnia 2022 roku zorganizowaliśmy w szkole "Poranek poetycki", który był jednocześnie  kolejną edycją Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Wzięło  w nim udział szesnastu recytatorów. Wszyscy uczestnicy zasługują na słowa podziwu i uznania. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie:
            Elżbieta Parchimowicz - przewodnicząca, Oliwier Łęski – przedstawiciel SU oraz Renata Woroch – organizator konkursu.

Najlepsi recytatorzy będą reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie " Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne", który odbędzie się 22 kwietnia 2022r. w Manowie.

Lista laureatów:

PTASZĘTA:  Zofia Jachimowska,  Stanisław Nakielny, Filip Piskórz

PTASZKI:      Kalina Lachowicz, Franciszek Rybaczek

PTAKI:          Paweł Kalinowski, Piotr Kalinowski, Maria Kruk, Monika Stankiewicz

Wszystkim uczestnikom konkursu oraz organizatorom serdecznie dziękujemy, a laureatom życzymy sukcesów w dalszej rywalizacji.

• Dzień bez plecaka

• Uczniowie naszej szkoły z radością włączyli się w akcję "Dzień bez plecaka". Wykazali się niezwykłą kreatywnością.  Swoje książki oraz przybory szkolne przynieśli....i tu zapraszamy do obejrzenia galerii.