• Kolejne sukcesy naszych uczniów

• 23 maja 2022r. odbyły się eliminacje do 53 Regionalnego Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne". W kategorii „Ptaszęta" rywalizowało ponad 50 dzieci, w tym dwóch chłopców z naszej szkoły. Do finału zakwalifikował się Stanisław Nakielny. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Sukcesy naszego ucznia

• Z ogromną przyjemnością pragniemy ogłosić, że uczeń Bartłomiej Jachimowski uzyskał tytuł FINALISTY w Konkursie Historycznym, zorganizowanym przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty na szczeblu wojewódzkim. Gratulujemy!!!

•    SPOŁECZNIK 2022
          • SPOŁECZNIK 2022

• Stowarzyszenie „Przyjazna Dłoń”  z Rosnowa działające przy Szkole Podstawowej  im. 26 PLM w Rosnowie uzyskało dofinansowanie z programu SPOŁECZNIK 2022 na realizację projektu „WIOSKA RÓŻNIC – POZNAJMY SIĘ”. Celem głównym projektu jest nawiązanie więzi między dziećmi i młodzieżą z terenu Gminy Manowo z przybyłymi dziećmi i młodzieżą z Ukrainy. Poprzez poznanie kultury, obyczajów i zwyczajów przybyłych obywateli Ukrainy na teren Rosnowa i Gminy Manowo chcemy nawiązać współpracę poprzez zorganizowanie spotkań kulinarnych podczas których uczestnicy z Polski i Ukrainy będą mieli możliwość przygotowania swoich regionalnych potraw z uwzględnieniem zasad zdrowego odżywiania. Zajęcia kulinarne dają możliwość prowadzenia zajęć z różnych przedmiotów, mogą się tam odbywać m.in. lekcje języków, zajęcia plastyczne i techniczne, co z kolei umożliwi poznanie języka polskiego i ukraińskiego.

Dorota Woźniakiewicz

• PHO3NIX SCHOOL KIDS w SP Rosnowo

• Uczniowie Szkoły Podstawowej im. 26 PLM w Rosnowie wzięli udział w ogólnopolskim konkursie PHO3NIX Active School Kids, który miał na celu zaangażowanie szkolnej społeczności w świętowanie aktywności fizycznej wśród uczniów. Uczniowie od 09 do 13 maja 2022 roku brali udział w różnorodnych dyscyplinach sportowych (kręcenie hula – hop, przeciąganie liny, wspinaczki, gra siatkowa, piłka nożna). W ramach inicjatywy sportowej udało nam się zorganizować spotkanie z Panem Januszem Chomontkiem, wielokrotnym rekordzistą Księgi Guinnessa w podbijaniu różnych rodzajów piłek.

Nauczyciele wychowania fizycznego

Małgorzata Bedryjowska, Andrzej Maksymiuk

• UNPLUGGED w Szkole Podstawowej w Rosnowie

• W kwietniu 2022 roku rozpoczęliśmy realizację programu profilaktycznego UNPLUGGED prowadzonego w klasach VII i VIII. UNPLUGGED jest programem profilaktycznym, który oparty jest na strategii Wszechstronnego Wpływu Społecznego (CSI). Według teorii programu to, czy podjęte zostaną przez jednostkę zachowania prozdrowotne lub ryzykowne w dużej mierze zależy od tego, które z tych zachowań postrzegane są jako powszechne i akceptowane społecznie. Postrzeganie zachowań ryzykownych takich, jak np. używanie substancji psychoaktywnych, jako dominujących   i akceptowanych społecznie sprzyja nasilaniu się tego rodzaju zachowań problemowych.

Realizacja programu sfinansowana została ze środków Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Manowie, za co bardzo dziękujemy.

Realizatorzy

Dorota Woźniakiewicz, Ewelina Oleksy

• Majowa łąka

• Przyjemnie jest pójść na spacer na łąkę. Tyle kolorów, kształtów, zapachów.

Dzieci z klasy pierwszej poszukiwały tam roślin, o których rozmawiały na wcześniejszych zajęciach. Uczniowie klas ósmych w ramach biologii rozpoznawali gatunki roślin. Wykorzystali do tego aplikację PlantNet, która umożliwia identyfikację nieznanych roślin. Wystarczy zrobić zdjęcie danej rośliny i możemy odczytać jej nazwę gatunkową.

Bez względu na wiek, takie lekcje dają wiele radości. Chwile spędzone na świeżym powietrzu, wśród natury pozwalają rozbudzić zainteresowania uczniów, a jednocześnie wyciszyć się i zrelaksować.

Opiekun: Renata Woroch

• PIKNIK CZŁONKÓW SK PCK I TRAMPEK

• Piknik to znakomity pomysł na wspólne spędzenie czasu z rodziną lub przyjaciółmi na świeżym powietrzu. Choć pikniki wielu z nas kojarzą się głównie z letnimi, wakacyjnymi wypadami, nic nie stoi na przeszkodzie, by zorganizować go wiosną.

14 maja, mimo mało sprzyjającej aurze, wybraliśmy się nad jezioro, aby miło i przyjemnie wspólnie spędzić czas. Zaopatrzeni w koce, wędki, kanapki oraz napoje, rozlokowaliśmy się w pobliżu jeziora. Chłopcy z klasy VIII liczyli na złowienie „złotej rybki”, którą mogliby poprosić o dobre wyniki i łatwe pytania na zbliżającym się egzaminie.

Młodsze koleżanki i koledzy z klas VII i IV opowiadali ciekawe historie, grali w gry planszowe, planowali wakacje, spożywając przyniesione smakołyki.

To był dobrze i atrakcyjnie spędzony czas – z dala od szkoły i komputera.

M. Bedryjowska

E. Madejek

• #straznicylasow PODZIĘKOWANIE

• Bardzo dziękujemy, za udział w akcji Laurka dla Strażników Lasów i przesłanie cudownych prac. W podziękowaniu za zaangażowanie w najbardziej kolorowe życzenia dla Strażaków i Leśników, w załączeniu przesyłamy certyfikat uczestnictwa w naszej akcji.

• #straznicylasow Cała Polska maluje GIGA Laurkę dla Strażników Lasów

• W dniu 4 maja przypada święto Strażaka, a 5 maja święto Leśnika. Uczniowie klas I-III z naszej szkoły odpowiedzieli na hasło organizatorów ogólnopolskiej akcji. Jej celem  było podziękowanie za trud i pracę włożoną w ochronę lasów przed pożarami  oraz stworzenie wirtualnej MEGA laurki składającej się z tysięcy laurek namalowanych przez przedszkolaków i dzieci młodszych klas szkół podstawowych z całej Polski. Nasi uczniowie wykazali się zaangażowaniem i zdolnościami plastycznymi, poniżej prezentujemy przykładowe prace.

Beata Banaszak-Kostewicz

Anna Terlecka