• BREAK DANCE

• Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zobaczenia w jaki sposób można się realizować w tańcu i spełniać swoje marzenia.

Wielokrotny Mistrz Polski w tańcu ulicznym BREAK DANCE, czwarty tancerz świata, trener motywacyjny Pan Marcin Grzybowski wraz ze swoimi tancerzami ze NASA Szkoła tańca Break Dance przyjęli zaproszenie do naszej szkoły. Swoim pokazem zainspirowali dzieci i młodzież do rozpoczęcia nauki tańca, który daje wiele szczęścia oraz wymaga samodyscypliny od tancerzy.

Podczas występu mogliśmy po raz pierwszy zobaczyć naszych uczniów Maksymiliana i Karola Potyrałów, którzy trenują w NASA Szkoła Tańca Koszalin.

Wczorajsze spotkanie było początkiem naszej współpracy. W niedalekiej przyszłości Pan Marcin rozpocznie zajęcia dla naszych uczniów.

• MAGIA - Fundacja Pomocy Dzieciom

• Każda złotówka ma pomagać.

To główne założenie MAGIA - Fundacja Pomocy Dzieciom  .

Uczniowie klasy VI naszej szkoły wrzucili do skarbonki Fundacji w centrum Forum zebrany worek monet. Dalej zbieramy.

• DZIĘKUJEMY

• W dniu 9 lutego 2024 roku Rada Rodziców  zorganizowała Bal Charytatywny na rzecz naszej szkoły.

W imieniu całej społeczność szkolnej oraz organizatorów bardzo serdecznie dziękujemy sponsorom za ufundowanie przedmiotów przeznaczonych na licytację:

Panu Sołtysowi Rosnowa Andrzejowi Lewandowskiemu,

Przewodniczącemu Rada Osiedla Rosnowo Panu Jackowi Pietrzakowi,

Pani Sołtys Wyszewa Sylwii Krępeć ,

Radnemu Wyszeborza Panu Andrzejowi Wenerskiemu ,

Radnej Rosnowa Pani Ewie Lewandowskiej,

Pani Marii Kwas-Łęga,

Pani Marcie Duszyńskiej.

Dziękujemy także Panu Bartłomiejowi Nakielnemu za oprawę fotograficzną oraz Pani Annie Stor za piękną dekorację sali.

Dzięki zorganizowanej imprezie podczas, której wspólnie bawili się rodzice naszych uczniów, mieszkańcy Rosnowa oraz nauczyciele  na działalność szkoły zebraliśmy  4200 złotych🥰

Serdeczne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców za zaangażowanie,  wspaniałą atmosferę oraz wspomaganie organizacji życia Szkoła Podstawowa im. 26 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego w Rosnowie ❤️❤️❤️

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

• 21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Tego dnia podkreślamy znaczenie różnorodności językowej i kulturowej przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Rozwiązywaliśmy krzyżówki,  a uczniowie klas młodszych tworzyli nowe wyrazy z liter wyrazu ENCYKLOPEDIA.. Dbając o język ojczysty chronimy kulturę i naszą tożsamość.

• #LaboratoriaPrzyszłości

• Klasa 8 miała szansę wykorzystać w pracy sprzęt zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Na zajęciach angielskiego uczniowie gotowali English Breakfast. Mieli szansę poznać tradycje kulinarne krajów brytyjskich, jak również zdobyć jakże cenne umiejętności pracy w grupie i pracy w kuchni. Byliście wspaniali!