• Konkursy

• W okresie od 20 - 23 listopada będą odbywały się kuratoryjne konkursy

przedmiotowe etap rejonowy do którego zakwalifikowali się:

1. Język angielski - Klaudia Hołowata

2. Biologia - Zofia Nowakowska

3. Geografia - Bartłomiej Jachimowski

4. Historia - Bartłomiej Jachimowski

Gratulujemy i życzymy powodzenia.

• NIEPODLEGŁA

• Tradycyjnie jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy uroczyście Swięto Niepodległości. Klasa 4 i 5 z Panią Ewą Rutkowską i Panią Agnieszką Śliwą przygotowały uroczysty apel. Uczniowie przybliżyli dzieje naszej ojczyzny oprawione pieśniami patriotycznymi. Szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji - "Szkoła do hymnu".

• SUKCES SPORTOWY w TENISIE STOŁOWYM

• Sukces sportowy Szkoły Podstawowej w Rosnowie. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej  im. 26 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego zdobyli czołowe miejsca w Mistrzostwach ziemskiego powiatu koszalińskiego w drużynowym tenisie stołowym. W rozgrywanych w dniu 9 listopada 2023 roku w Suchej Koszalińskiej zawodach w ramach Igrzysk Dzieci dziewczęta zajęły drugie miejsce, a chłopcy trzecie  w swoich kategoriach. W drużynie dziewcząt wystąpiły: Kinga Bębeńca, Kinga Grotkowska, Kalina Lachowicz, a chłopców: Andrzej Lipiński, Filip Lipiński, Nikodem Panecki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Andrzej Maksymiuk

• Międzynarodowy „Dzień Postaci z Bajek”

• Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.

6 listopada nasi uczniowie oraz zaproszone klasy ze szkoły w Zegrzu Pomorskim wyruszyli w podróż do krainy bajek. Korytarze szkolne wypełniły się magicznymi stworzeniami, dzielnymi wojakami, rozbójnikami czy księżniczkami.

Było wiele atrakcji – konkursy przy muzyce, zagadki dotyczące bajkowych postaci. Dzieci z klasy III szkoły z Rosnowa odegrały scenkę i w formie kabaretowej zaprezentowały znaną bajkę o Kopciuszku. Przebrani uczniowie i nauczyciele mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia na ściance.

Na zakończenie  dnia uczniowie klas młodszych niczym w kinie, z popkornem w dłoni, oglądali razem bajki.

Akcja zorganizowana przez bibliotekę i Samorząd Uczniowski była doskonałą okazją do świetnej zabawy oraz poznania nowych koleżanek i kolegów.

Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się i wsparły  nasze działania.

• Wycieczka Warszawa

• Wycieczka Warszawa   26-28 października 2023

Szkoła Podstawowa im. 26 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego w Rosnowie otrzymała dofinansowanie w wysokości 15 000,00 złotych w ramach programu „Poznaj Polskę 2023”. Uczniowie naszej szkoły wzięli  udział w 3 dniowej wycieczce do Warszawy w dniach 26 - 28 października 2023 roku w ramach, której odwiedzili

:1.Autentyczny fragment muru Getta Warszawskiego,

2.Centrum Nauki Kopernik,

3. Zamek Królewski w Warszawie - Muzeum. Rezydencja Królów Rzeczypospolitej,

4. Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Warszawa, mazowieckie;

5. Zespół zabytkowych cmentarzy wyznaniowych na Powązkach,

6. Historyczny zespół miasta z Traktem Królewskim i Wilanowem.

Dodatkowo  uczniowie zwiedzili Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, zobaczyli Dom Prezydenta, Pomnik Nieznanego Żołnierza na Placu Defilad. Udało nam się także zwiedzić Pałac Kultury i Nauki.  Wycieczka miała bardzo napięty grafik, ale uczniowie w czasiet rzech dni mieli możliwość zobaczenia kilku z najważniejszych miejsc w stolicy Polski - Warszawie.

Dorota Woźniakiewicz