• #ZDROWOROSNA

#ZDROWOROSNA 2023 to II edycja Akcji edukacyjnej dedykowanej dzieciom, w której pokazuje się, że uprawa roślin to nie tylko element zdrowego stylu życia, ale również świetna zabawa. Nauczycieli inspiruje się, by w kreatywny sposób kształtowali u swoich podopiecznych postawy proekologiczne i zamiłowanie do roślin. Nasza szkoła otrzymała pakiet na pokazową lekcję ogrodnictwa – sadzenie koperka, który posadziły dzieci z klasy I.

• ŚWIĘTO 8 PUŁKU PRZECIWLOTNICZEGO W KOSZALINIE

​​​​​​19 maja na placu apelowym odbyły się uroczystości z okazji Święta Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego, w którym uczestniczyli uczniowie klasy IV.

Na gości czekało wiele atrakcji m.in. pokaz sprzętu wojskowego, indywidualnego wyposażenia żołnierza, stoiska promocyjne jednostek wojskowych oraz współpracujących z 8 Pułkiem Lotnictwa Przeciwlotniczego służb mundurowych Garnizonu Koszalin. Również nie zabrakło tradycyjnej wojskowej grochówki serwowanej z kuchni polowej. Uroczysty apel zakończył się defiladą pododdziałów.

• NOC MUZEÓW w KOSZALINIE

W dniu 13 maja 2023 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w NOCY MUZEÓW w Koszalinie. Było to wyjątkowe wydarzenie kulturalne, podczas którego uczniowie naszej szkoły mogli w godzinach wieczornych skorzystać ze specjalnej oferty przygotowanej przez koszalińskie placówki muzealne i historyczne. Byliśmy w Muzeum przy ul. Młyńskiej, w Ekonomie oraz w Muzeum Obrony Przeciwlotniczej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• Wybieramy szkołę

Uczniowie klas 8 wraz z doradczyniami zawodowymi zostali zaproszeni do Liceum Ogólnokształcącego w Tychowie. Podczas wizyty ósmoklasiści zostali zapoznani z ofertą edukacyjną szkoły oraz wzięli udział w warsztatach na szkolnej strzelnicy. Dowiedzieli się również, że tradycją placówki są organizowane obozy survivalowe oraz inne formy zajęć paramilitarnych i edukacyjnych, takich jak np. cykliczne wycieczki edukacyjne do Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie, na poligon w Drawsku, do Szkoły Policyjnej w Słupsku bądź do Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie.

Niedziela 19.05.2024

• Partnerzy, PROJEKTY, PROGRAMY