• TALENCIAKI

Dotarły do nas już wszystkie nagrody za Talenciaki z ubiegłego roku szkolnego 😀 Są to przede wszystkim pomoce dydaktyczne do zajęć z WDŻR, biologii, geografii oraz informatyki. Od dzisiaj sygnalizator hałasu stoi w sali uczniów klasy 1🙂

W tym roku także nasza szkoła bierze udział w akcji Talenciaki. Za każdego Talenciaka z góry dziękujemy 😊

• BEZPIECZNE WAKACJE

Dnia 16 czerwca uczniowie klasy I gościli Panią Kingę Neumann i Pana Krzysztofa Rajewskiego- przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej. Zbliżają się wakacje, dlatego warto przypominać dzieciom o zasadach bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy. Pierwszoklasiści aktywnie uczestniczyli w zajęciach, podawali przykłady zagrożeń w trakcie samodzielnych zabaw w porze letniej, prawidłowo wymienili numery alarmowe. Trenowali również udzielanie pierwszej pomocy na fantomie. Z ogromnym zaciekawieniem oglądali sprzęt z ekwipunku strażaków. Zagadnienia z zajęć na pewno zostaną w pamięci dzieciaków. Dziękujemy za spotkanie nie tylko naszym gościom, ale również jego inicjatorce- Pani Marcie Rajewskiej.

• Turniej Piłki Nożnej

Turniej Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Prezesa
            Zachodniopomorskiego Zrzeszenia LZS, Starosty
            Koszalińskiego oraz Dyrektora Zespołu Szkół CKR
            im. W. Witosa w Boninie.
            Nasi uczniowie zajęli drugie miejsce w kwalifikacji ogólnej,
            a Adrian Przełucki został królem strzelców.
          • EUROWEEK w Szkole Podstawowej im. 26 PLM w Rosnowie

W dniach 10 -14 czerwca 2023 r. uczniowie klas IV – VIII oraz nauczyciele uczestniczyli w obozie językowym EUROWEEK w Międzygórzu. Euroweek jest programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność. Oprócz codziennych zajęć językowych mogliśmy podziwiać górskie krajobrazy poprzez wycieczki na: Wodospad Wilczki, Zaporę Wodną w Międzygórzu, wejście na Górę Igliczną - Sanktuarium Marii Śnieżnej. Najmłodsi uczestnicy odwiedzili Ogród Bajek znajdujący się na szlaku górskim.

• Szkolny Turniej Szachowy

Również we wtorek 30 maja w Szkole Podstawowej im.26 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego zorganizowaliśmy Szkolny Turniej Szachowy. Do rywalizacji przystąpiło 28 uczniów szkoły, rywalizujących w kategoriach klas 1-3, klas 4-6 i klas 7-8. Graliśmy systemem szwajcarskim, na dystansie 6 rund, z tempem 10 minut na zawodnika w każdej partii.

Niedziela 19.05.2024

• Partnerzy, PROJEKTY, PROGRAMY