• Szkolny Turniej Szachowy

• Również we wtorek 30 maja w Szkole Podstawowej im.26 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego zorganizowaliśmy Szkolny Turniej Szachowy. Do rywalizacji przystąpiło 28 uczniów szkoły, rywalizujących w kategoriach klas 1-3, klas 4-6 i klas 7-8. Graliśmy systemem szwajcarskim, na dystansie 6 rund, z tempem 10 minut na zawodnika w każdej partii.

Turniej był sprawdzianem szczególnie dla uczniów trenujących szachy w UKS LOTNIK Rosnowo, partie na czołowych stolikach stały już na niezłym poziomie i wygrana wymagała dużej koncentracji. W całym turnieju zwyciężył Bartłomiej Jachimowski z klasy 7a, który dzięki 6 zwycięstwom bez żadnej porażki otrzymał Puchar Turnieju. Medalami nagrodzeni zostali zdobywcy pierwszych trzech miejsc w swoich kategoriach:
            Klasy 1-3:
            1. Szymon Łepecki (4,5 pkt.)
            2. Anna Pietrzak (4 pkt.)
            3. Antonina Kulas (3 pkt.)
            Klasy 4-6:
            1. Liliana Łepecka (4 pkt.)
            2. Bartosz Maszkiewicz (3,5 pkt.)
            3. Oliwia Kurdybacha (2,5 pkt.)
            Klasy 7-8:
            1. Bartłomiej Jachimowski (6 pkt.)
            2. Igor Pietrzak (5 pkt.)
            3. Denis Wiśniewski (4,5 pkt.)
            Ponadto każdy uczestnik turnieju otrzymał drobny upominek. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy
            dzieci i młodzież na treningi w Uczniowskim Klubie Sportowym LOTNIK Rosnowo, który był
            organizatorem zawodów.

• Szkolny Turniej Strzelecki TRENAŻER 2023

• We wtorek 30 maja w Szkole Podstawowej im.26 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego zorganizowaliśmy Szkolne Zawody Strzeleckie TRENAŻER 2023. Do rywalizacji przystąpiło 50 uczniów szkoły reprezentujących wszystkie klasy od najmłodszych do najstarszych. Każdy zawodnik oddawał 10 strzałów ocenianych z wykorzystaniem systemu do szkoleń strzeleckich Scatt.

Strzelanie odbywało się "na sucho” z wykorzystaniem czujników laserowych, które zapisywały na komputerze wyniki. W klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się uczniowie klasy 8b, którzy otrzymali Puchar Dyrektora
            Szkoły. Za nimi uplasowali się uczniowie klasy 6a, trzecie miejsce zajęli uczniowie klasy 8a.

Indywidualnie najlepsza była Oliwia Piskórz z klasy 8b, która z wynikiem 102,8 pkt. otrzymała statuetkę najlepszego strzelca. Dodatkowo medalami wyróżniono trzech najlepszych zawodników w kategoriach klas 1-3, klas 4-6 i klas 7-8.
            Nagrodzeni to:
            Klasy 1-3:
            1. Liliana Nogalska (76,5 pkt.)
            2. Antonina Kulas (65,1 pkt.)
            3. Zofia Jachimowska (55,6 pkt.)
            Klasy 4-6:
            1. Michał Zaniuk (94,8 pkt.)
            2. Dominik Gajda (73,5 pkt.)
            3. Jakub Wołoszyński (73,4 pkt.)
            Klasy 7-8:
            1. Oliwia Pisórz (102,8 pkt.)
            2. Bartłomiej Jachimowski (87,6 pkt.)
            3. Denis Wiśniewski (80,2 pkt.)
            Serdecznie gratulujemy i zapraszamy młodzież na treningi w Uczniowskim Klubie Sportowym LOTNIK
            Rosnowo, który był organizatorem zawodów.

• #ZDROWOROSNA

•       #ZDROWOROSNA 2023 to II edycja Akcji edukacyjnej dedykowanej dzieciom, w której pokazuje się, że uprawa roślin to nie tylko element zdrowego stylu życia, ale również świetna zabawa. Nauczycieli inspiruje się, by w kreatywny sposób kształtowali u swoich podopiecznych postawy proekologiczne i zamiłowanie do roślin. Nasza szkoła otrzymała pakiet na pokazową lekcję ogrodnictwa – sadzenie koperka, który posadziły dzieci z klasy I.

Beata Banaszak - Kostewicz

• ŚWIĘTO 8 PUŁKU PRZECIWLOTNICZEGO W KOSZALINIE

• ​​​​​​19 maja na placu apelowym odbyły się uroczystości z okazji Święta Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego,      w którym uczestniczyli uczniowie klasy IV.

Na gości czekało wiele atrakcji m.in. pokaz sprzętu wojskowego, indywidualnego wyposażenia żołnierza, stoiska promocyjne jednostek wojskowych oraz współpracujących z 8 Pułkiem Lotnictwa Przeciwlotniczego służb mundurowych Garnizonu Koszalin. Również nie zabrakło tradycyjnej wojskowej grochówki serwowanej z kuchni polowej. Uroczysty apel zakończył się defiladą pododdziałów.

Ewelina Oleksy,

Dorota Woźniakiewicz

• NOC MUZEÓW w KOSZALINIE

• W dniu 13 maja 2023 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w NOCY MUZEÓW w Koszalinie. Było to wyjątkowe wydarzenie kulturalne, podczas którego uczniowie naszej szkoły mogli w godzinach wieczornych skorzystać ze specjalnej oferty przygotowanej przez koszalińskie placówki muzealne i historyczne. Byliśmy w Muzeum przy    ul. Młyńskiej, w Ekonomie oraz w Muzeum Obrony Przeciwlotniczej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Agnieszka Śliwa, Dorota Woźniakiewicz,

Ewelina Oleksy, Małgorzata Kotowska

• Wybieramy szkołę

• Uczniowie klas 8 wraz z doradczyniami zawodowymi zostali zaproszeni do Liceum Ogólnokształcącego w Tychowie. Podczas wizyty ósmoklasiści zostali zapoznani z ofertą edukacyjną szkoły oraz wzięli udział w warsztatach na szkolnej strzelnicy. Dowiedzieli się również, że tradycją placówki są organizowane obozy survivalowe oraz inne formy zajęć paramilitarnych i edukacyjnych, takich jak np. cykliczne wycieczki edukacyjne do Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie, na poligon w Drawsku, do Szkoły Policyjnej w Słupsku bądź do Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie.