• Dzień otwarty

• Dzień otwarty Szkoły Podstawowej im. 26 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego. Z tej okazji gościliśmy w naszych progach przyszłych uczniów klasy pierwszej. Dzieci zwiedziły szkołę a także wzięły udział w ciekawych zajęciach przygotowanych przez nauczycieli i uczniów. Siódmoklasistki wprowadziły dzieci w wiosenny klimat wykonując z nimi kwiaty przebiśniegów. Starsi koledzy z ósmej klasy nie tylko pokazali tajniki fizyki i chemii w bardzo ciekawy sposób, ale również przyszli uczniowie klasy pierwszej mogli samodzielnie przeprowadzić swoje pierwsze doświadczenia. Nie zabrakło również zajęć informatycznych i ciekawych zajęć z pedagog.  Po uśmiechach rodziców i dzieci można wyciągnąć wniosek, że Dzień otwarty bardzo się podobał.

• Spotkanie autorskie w bibliotece

• 14 marca 2023 roku uczniowie naszej szkoły gościli w rosnowskiej bibliotece. Odbyło się tu spotkanie z panią Renatą Piątkowską, autorką książki "Która to Malala". Młodzież poznała niesamowitą postać młodej dziewczyny, która przeciwstawiała się ciemiężeniu kobiet i młodych ludzi oraz rozpoczęła walkę o prawa dzieci do nauki.  Opowieść uzupełniła lektorka, Malwina Kożurno, prezentując fragmenty z książki o Malalii.

Dziękujemy pani Renacie i pani Malwinie za bardzo ciekawą lekcję o równouprawnieniu, wolności i odwadze. Pani Małgorzacie Zychowicz i pani Marii Staciwie dziękujemy za zorganizowanie spotkania i zaproszenie. Czekamy na kolejne.

• Porozmawiajmy o zdrowiu

• W dniu 03.03.2023 roku gościliśmy w naszej szkole panią sierżant szt. Marię Bendykowską, która w ramach ścisłej współpracy oraz programu „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach” przeprowadziła spotkania z uczniami  klas V, VI i VII, na których przekazała uczniom informacje dotyczące między innymi aktualnych zagrożeń wynikających z inicjowania zachowań niebezpiecznych, w tym - sięgania po substancje odurzające.

Poinformowała również młodzież o skali zjawiska, odpowiedzialności prawnej i formach demoralizacji. Omówiła sposób działania odpowiednich służb w stosunku do dzieci i młodzieży. Prelekcja była interesująca, tym bardziej, że pani sierżant, często odwoływała się do przykładów z życia, z jakimi spotkała się w swojej ciekawej, jednakże trudnej pracy.

Pedagog – Ewelina Oleksy