Aktualności

        • Nocka z atrakcjami
          • Nocka z atrakcjami

          • W nocy z piątku na sobotę (07/08.12.2018r.) Szkoła Podstawowa im.26PLM w Rosnowie po raz kolejny tętniła życiem. Tym razem noc w szkole spędzili, wraz ze swoimi wychowawcami, uczniowie klas siódmych.

            Spotkanie rozpoczęła uroczysta kolacja przygotowana przez rodziców i uczniów. Był opłatek, wigilijne potrawy, kolęda i oczywiście… świąteczne  upominki.

            Po posiłku, pełni energii uczniowie rozdzielili się na grupy, aby aktywnie spędzić czas w interesujący i odpowiedni dla nich sposób. Część dzieci odbyła drogę do przyszłości za pomocą wróżb andrzejkowych, inni poszli spalić kalorie na salę gimnastyczną, reszta osób grała w równie emocjonujące „Activity”.

            Późnym wieczorem przyszedł czas na przekształcenie szkolnych sal lekcyjnych w sypialnie i udanie się na odpoczynek. Tradycyjną już atrakcją był  nocny seans filmowy, podczas którego uczniowie obejrzeli film „Coco”.

            Po wieczornych i nocnych wydarzeniach uczniowie rano z trudem otwierali oczy. Mimo niewyspania byli zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu. Pełni wrażeń wrócili o poranku do swoich domów oraz… ciepłych łóżek.

            Wychowawcy klas 7a i 7b

            Zdjęcia można obejrzeć tutaj

        • Wycieczka klasy I i III
          • Wycieczka klasy I i III

          • Uczniowie z klasy I i III wraz z wychowawczyniami p. Eweliną Oleksy i p. Renatą Woroch w dniach 04-05.12.2016 r. wybrali się na wycieczkę do Bursztynowego Pałacu   w Strzekęcinie.

            Dzieciaki  miały szansę bezpośredniego poznawania przyrody i pięknych zakątków naszego kraju, a jednocześnie możliwość bezpośredniego przeżywania i działania. Pobyt w przepięknym pałacu pozwolił im poczuć  się jak w dawnych czasach. Spacery po parku  były źródłem niezapomnianych wrażeń estetycznych. Uczniowie nauczyli się współpracować ze sobą, podejmować różne wspólne działania. Wspierali się podczas zajęć dydaktycznych jak i sportowych, gdy bawili się z rówieśnikami ze szkoły koszalińskiej. Opiekunowie zapewnili wiele atrakcji. Poza wspomnianymi, wymienić można jeszcze ciekawe gry oraz wieczorny seans filmowy i dyskotekę.

            Wyjazd był bardzo udany i mamy nadzieję, że wrócimy tam jeszcze. Bogactwo wszelkich pozytywnych wrażeń pozostanie na długo w pamięci dzieci, dlatego w ich imieniu pragniemy podziękować szczególnie właścicielom Bursztynowego Pałacu za wspaniałe przyjęcie oraz panu Krzysztofowi Rogasiowi za zorganizowanie dojazdu.

             

            Wychowawczynie:

            E. Oleksy i R. Woroch

            Zdjęcia z wycieczki można obejrzeć tutaj

          • Kto ty jesteś...

          • 27 listopada czworo uczniów klas I, II, i III wraz z opiekunem p. Eweliną Oleksy pojechało do zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Boninie na gminny konkurs zorganizowany z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości „Kto ty jesteś”.

            Celem konkursu była przede wszystkim integracja oraz wspólna zabawa dzieci ze szkół gminy Manowo.

            Nasi uczniowie: Franciszek Rybaczek, Bartłomiej Jachimowski, Zofia Kulas oraz Zofia Nowakowska wraz ze swoimi nowymi kolegami i koleżankami z szkoły w Boninie mogli pochwalić się nie tylko wiedzą ogólną o Polsce, rozwiązując różne zagadki, krzyżówki i rebusy, ale także spostrzegawczością, sprytem oraz umiejętnościami sportowymi.

            Konkurs miał formę zabawy i wszystkie dzieci otrzymały nagrody. Punktami były monety, które przekazane zostały na „Górę Grosza”.

            Dziękujemy za zaproszenie i miłą zabawę.

            Dziękujemy również panu Krzysztofowi Rogasiowi za zasponsorowanie przejazdu.

            Ewelina Oleksy

        • Wycieczka edukacyjna
          • Wycieczka edukacyjna

          • 23 listopada uczniowie klasy I naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Urzędu Gminy w Manowie.

            Po przywitaniu przez panie: Irenę Oleksy – sekretarz gminy oraz panią Angelikę Lipke – Jędrzejewską zostaliśmy zaproszeni na salę obrad, gdzie miała odbyć się sesja inauguracyjna – pierwsza po wyborach samorządowych.

            Po krótkim przygotowaniu i powitaniu wszystkich uczestników sesji, mogliśmy przedstawić nasz występ pt. „Pisk Orła”, który przygotowaliśmy z okazji 100 - lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Oprócz gromkich braw zostaliśmy obdarowani również upominkami.

            Po części artystycznej przyszła pora na zwiedzanie urzędu. Pani Angelika z ochotą oprowadzała nas po poszczególnych gabinetach i opowiadała na czym polega praca urzędnika. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, np. gdzie można wyrobić dowód osobisty i do czego on służy, kto pracuje nad nową drogą rowerową, jak pozyskuje się środki na różne inwestycje i kto się tym zajmuję. Byliśmy w punkcie bankowym, gdzie dowiedzieliśmy się jak założyć konto. Ale najbardziej podobało się nam w archiwum. Są tam duże regały, które przesuwają się poprzez kręcenie specjalną korbą. Mieliśmy fajną zabawę.

            Po odwiedzeniu prawie wszystkich „zakamarków” urzędu – pełni emocji – wróciliśmy do szkoły.

            Dziękujemy pracownikom Urzędu za to, że mogliśmy miło spędzić czas w ich miejscu pracy, a pani Angelice za wyczerpujące informacje i ciepły uśmiech…

            Dziękujemy również panu Krzysztofowi Rogasiowi za zasponsorowanie nam wyjazdu do Manowa. Jesteśmy bardzo wdzięczni.

             

            Uczniowie klasy I wraz z wychowawcą Eweliną Oleksy

            Zdjęcia z wycieczki można obejrzeć tutaj

        • Wąskotorówką  bliżej do przyrody
          • Wąskotorówką bliżej do przyrody

          • 23  listopada  2018  roku  w  naszej  szkole  odbyły  się  zajęcia  edukacyjne  zorganizowane przez  Towarzystwo  Koszalińskiej  Kolei  Wąskotorowej.  Wcześniej przeprowadzono konkurs plastyczny na w/w  temat, którego rozstrzygnięcie  odbyło się  podczas  spotkania.

            Wyróżnieni  uczniowie:  Michał Zaniuk, Monika Stankiewicz, Paulina Maciejewska, Grzegorz Antonowicz i  Filip Sawicki. 

            Podczas zajęć edukacyjnych i prezentacji multimedialnych przekazano ciekawą  wiedzę  na  temat  osobliwości  przyrody  Gminy Manowo.  Wszyscy  uczestnicy  wzięli  udział w konkursie  wiedzy  ekologicznej.
             

            Nagrody  w  konkursie  otrzymali:

            • Hanna Faluta – II              • Sandra Gałka – II    • Lena Perczyńska – II

            • Maria Kruk – IV                • Igor Pietrzak – IV   

            • Aleksandra Kapela – VII    • Ewa Paduch – VII

            Elżbieta Parchimowicz

             

            Zdjęcia można obejrzeć tutaj.

             

             

             

             

          • Podwójny sukces sportowy Szkoły Podstawowej w Rosnowie

          •   

            Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. 26 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego zdobyli czołowe miejsca w Mistrzostwach Ziemskiego Powiatu Koszalińskiego w unihokeju. Mistrzostwa zostały rozegrane w dniu 22.11.2018 roku w Sianowie w ramach Igrzysk Dzieci (uczniowie wiekiem do 6 klasy SP) oraz  w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (uczniowie wiekiem 8 klasy i 3 klasy gimnazjalnej).                                                                                               

            W zawodach w pierwszej grupie wiekowej zarówno dziewczęta i chłopcy zajęli drugie miejsca w swoich kategoriach.

            W drużynie dziewcząt wystąpiły: Abramczyk Amelia, Halicka Wiktoria, Kapela Aleksandra, Gładysz Aleksandra, Robakowska Amanda, Woronowicz Klaudia.

            W zespole chłopców: Milewski Wiktor, Faluta Karol, Biesek Krzysztof, Mosek Oliwier, Pawlak Tomasz, Pietrzak Aleksander.

            W zawodach w drugiej grupie wiekowej zarówno dziewczęta i chłopcy zajęli także drugie miejsca w swoich kategoriach.  

            W drużynie dziewcząt wystąpiły: Gajda Roksana, Hajdun Marta, Jachimowska Amelia, Jachimowska Kornelia, Gamus Amelia, Bąk Klaudia.

            W zespole chłopców: Biercewicz Gracjan, Burkiet Artur, Cieślik Dorian, Miłaszewski Aleks,  Rembisz Krzysztof, Wachowiak Mateusz, Łukowski Adrian.

            Tak wysokie wyniki świadczą o dużej sprawności fizycznej i dużych umiejętnościach naszych uczniów. Szczególnie, że zawodnicy z drugiej kategorii wiekowej rywalizowali z gimnazjalistami, więc starszymi od siebie przeciwnikami.

            Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego Andrzej Maksymiuk.

             

            Życzymy dalszych sukcesów sportowych.

            Opiekun SKS

            Andrzej Maksymiuk

          • Wizyta w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym

          • 21 listopada 2018r. siódmoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Rosnowie obejrzeli spektakl w wykonaniu aktorów BTD im.J.Słowackiego w Koszalinie pt. „Dzieła wszystkie Szekspira... w nieco skróconej wersji”.

            Sztuka, w reżyserii Piotra Krótkiego, to „Przyrządzona na bazie twórczości geniusza ze Stratfordu, podana w lekkiej, żartobliwej formie potrawa, doprawiona mieszanką wielorakich teatralnych konwencji, ze szczyptą czarnego humoru. Jednym słowem Wiele hałasu o poskromienie dwóch panów z Werony przez Wesołe kumoszki z Windsoru z pomocą miarki za miarkę, co prowadzi do komedii omyłek i straconych zachodów miłości. Każdy widz, bez wątpienia, znajdzie tu coś dla siebie.”

            Pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji, angażujące widzów, niecodzienne widowisko zaskakiwało, bawiło oraz budziło ciekawość. Warto było tam być!

            Beata Perczyńska

            Andrzej Maksymiuk

        • Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę
          • Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę

          • 09 listopada był bardzo szczególnym dniem w naszej Szkole, ponieważ cała społeczność szkolna świętowała setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Pani Dyrektor Joanna Margraf-Sobańska rozpoczęła uroczysty apel, wzywając wszystkich zgromadzonych do odśpiewania Hymnu Narodowego. Następnie, po krótkim przemówieniu, oddała głos Orkiestrze Wojskowej z Koszalina, która pod batutą tamburmajora starszego chorążego Tomasza Zajączkowskiego, zagrała koncert, składający się ze znanych pieśni patriotycznych. Wspaniały występ zachwycił i wzruszył wszystkich zebranych.
             

            Drugą część uroczystości stanowiła inscenizacja przygotowana przez uczniów klasy VI oraz Va. Uczniowie w ciekawy sposób przybliżyli zebranym historię dramatycznej drogi narodu polskiego do odzyskania niepodległości. Waleczność, wytrwałość i poświęcenie naszych przodków nigdy nie zostanie zapomniana. Zaś przypomnienie ich dokonań oraz recytacja poezji patriotycznej pozwoliły na chwilę nostalgii i zadumy.
             

            Po zakończonym występie uczniowie klasy Vb zaprezentowali sylwetki słynnych Polaków, których patriotyczna postawa i osiągnięcia przyczyniły się do rozwoju Państwa Polskiego i mogą stanowić wzór do naśladowania i inspirację dla młodego pokolenia.
             

            Szczególnym momentem całej uroczystości było odśpiewanie przez wszystkich zgromadzonych Mazurka Dąbrowskiego o godzinie 11:11. W ten sposób uczniowie naszej Szkoły włączyli się do akcji "Rekord dla Niepodległej", zorganizowanej przez działającą przy MEN Radę Dzieci i Młodzieży.
             

            Za ukoronowanie części artystycznej obchodów Święta 11 Listopada w naszej Szkole na pewno można uznać wytęp uczniów klasy pierwszej, którzy pod opieką p. Pauliny Gryniewicz przygotowały i wykonały przepiękny układ taneczny, za pomocą którego opowiedziały historię rozbiorów i odzyskania niepodległości przez Polskę.
             

            Na zakończenie uczniowie klas VIII, pod opieką p. Renaty Woroch, przedstawili samodzielnie wykonane prezentacje multimedialne, nawiązujące do wydarzeń i postaci związanych z historią odzyskania niepodległości przez nasz kraj.
             

            Dzięki uprzejmości Związku Żołnierzy Wojska Polskiego na głównym holu Szkoły można było również obejrzeć dużą kolekcję odznaczeń wojskowych oraz kombinezon pilota. Panowie Izydor Palka, Antoni Zacierka i Piotr Łudziński nie tylko prezentowali ciekawe eksponaty, ale z chęcią odpowiadali na pytania zainteresowanych.
             

            Warto nadmienić, że w związku z obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości, uczniowie i nauczyciele przyozdobili naszą Szkołę. Korytarze oraz sale nabrały odświętnego wyglądu a znajdujące się na ścianach hasła i gazetki, przypominały te ważne dla Polski wydarzenie. W Szkole panowała świąteczna i radosna atmosfera a całe wydarzenie na długo zapadnie w naszej pamięci.

            Piotr Łojewski

            Zdjęcia można obejrzeć tutaj

        • Jak świętować to świętować-niech nam żyją 100 lat
          • Jak świętować to świętować-niech nam żyją 100 lat

          • Dnia 09.11.2108r. odbyła integracyjna nocka klasy 5b. Uczniowie wraz z wychowawcą i rodzicami nocowali w szkole i rewelacyjnie się bawili. Dwoje wzięło udział w imprezie towarzyszącej- rozgrywkach w warcaby, których dopingowała cała klasa.  Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na pizzę oraz " niespodziankę", którą było przybycie Pani Patrycji- poprzedniej wychowawczyni.  Świetnie bawiliśmy się grając w siatkówkę, gry planszowe i karciane. Dziewczęta nam zatańczyły a chłopcy czytali bajeczki do poduszki, niektóre sami wymyślali. Z trudem udało się nam zasnąć, tak miło było rozmawiać i spędzać wspólnie czas.

            Dziękujemy Pani Dyrektor za udostępnienie Szkoły.

                                                                                           

            Wychowawca klasy V b

             

            Zdjęcia można obejrzeć tutaj

        • Wielki sukces młodej poetki
          • Wielki sukces młodej poetki

          • Naród, który traci pamięć przestaje być

            Narodem-staje się jedynie zbiorem ludzi,

            Czasowo zajmujących dane terytorium.”

                           Marszałek Józef Piłsudski

             

             

            Koszaliński Komitet Obchodów Ważnych Rocznic Narodowych we współpracy z Kuratorium Oświaty w Szczecinie ogłosili konkurs literacko-plastyczny w 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Celem konkursu było propagowanie historii Polski, krzewienie wartości i postaw patriotycznych.

            Z przyjemnością informujemy, że uczennica kl. VII a Izabela Nierzwicka ze Szkoły Podstawowej im. 26 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego w Rosnowie odniosła wielki sukces i zdobyła I miejsce w kategorii liryka. Napisała piękny wiersz o wymowie patriotycznej. W przygotowaniach do udziału w konkursie była wspierana przez p. Marię Mociun.

            Uroczyste wręczenie nagród odbyło się dnia 11 listopada 2018r. podczas uroczystości obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości na Rynku Staromiejskim w Koszalinie.

            Gratulujemy sukcesów młodej poetce, jej rodzicom i nauczycielom!

             

            Maria Mociun

        • Sukcesy młodych recytatorów
          • Sukcesy młodych recytatorów

          • 07. 11. 2018r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Szkole Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej w Konikowie odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Poezji Patriotycznej „Tu wszędzie jest moja ojczyzna…”, który zachęcał do świętowania 100-lecia odzyskania niepodległości oraz promowania wśród dzieci i młodzieży treści o tematyce patriotycznej.

            Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów z kl. VII a i VIII b. W zmaganiach z trudną, kontemplacyjną poezją, uczniowie naszej szkoły nie mieli sobie równych. Zuzanna Salamon dała prawdziwy popis aktorski i zapewniła sobie pierwsze miejsce. Aleks Miłaszewski za dynamiczną interpretację wiersza uzyskał II miejsce w swojej kategorii wiekowej, natomiast Aleksandra Kapela za zaangażowanie emocjonalne i pomysłowość interpretacji utworu uzyskała zaszczytne III miejsce. Do występów zostali przygotowani przez panią Marię Mociun i Elżbietę Madejek.

            To wielki sukces młodych recytatorów ze Szkoły Podstawowej im. 26 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego w Rosnowie. Gratulujemy sukcesów uczniom, ich rodziców i nauczycielom!

             

            Maria Mociun

            Zdjęcia z konkursu można obejrzeć tutaj

        • Pasowanie Pierwszaków
          • Pasowanie Pierwszaków

          • We wtorek 6 listopada 2018 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej.

            To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.

            Na ceremonię przybyli zaproszeni goście: dyrektor Przedszkola Samorządowego w Rosnowie pani Jolanta Kaczmarczyk, wychowawcy grup przedszkolnych panie: Ewa Wochna i Małgorzata Rybaczek wraz z grupą sześciolatków, przedstawiciele Urzędu Gminy w Manowie panie: Monika Jarosik i Irena Oleksy oraz uczniowie klasy II, III i IV wraz z wychowawcami.

            Uroczystość pasowania rozpoczęło się powitaniem zebranych gości przez dyrektor szkoły panią Joannę Margraf – Sobańską oraz uczniów klasy IV.

            Następnie uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.

            Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała dyrektor naszej szkoły. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. 26 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego w Rosnowie.

            Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Nie zabrakło też życzeń oraz upominków od zaproszonych gości i słodkości od koleżanek i kolegów ze starszych klas.

             

            Ewelina Oleksy

            Zdjęcia można obejrzeć tutaj.

        • Listopadowa zaduma
          • Listopadowa zaduma

          • Przed zbliżającymi się dniami zadumy, Samorząd Uczniowski uczcił pamięć tych, którzy odeszli nagle, służąc ojczyźnie.

            29 października odwiedziliśmy miejsce, gdzie 23 maja 1968 roku zginął śmiercią lotnika por. pil. Włodzimierz Łubniewski.

            Wspominając to wydarzenie, zapaliliśmy symboliczne znicze.

             

             

            Samorząd Uczniowski

            Zdjęcia można obejrzeć tutaj

          • "W zdrowym ciele – zdrowy duch" - Sprawozdanie z apelu z dnia 25 października 2018

          •  

            „Dbajcie o czystość ciała, myjcie ręce”- takie rady usłyszeli uczestnicy projekcji multimedialnej, przygotowanej przez uczniów klasy 8 a i 7b.

            Roksana Gajda przedstawiła podstawowe  zasady profilaktyki zdrowia, które nierozerwalnie są związane z utrzymaniem czystości ciała.

            Uczniowie dowiedzieli się, jak należy prawidłowo oraz jak często  myć ręce.  Ewa Paduch uzmysłowiła swoim koleżankom i kolegom. aby pamiętali o odpowiedniej dawce ruchu na świeżym powietrzu i odpowiednich przerwach podczas nauki.

            Apel uświadomił młodym ludziom fakt, że sami są odpowiedzialni za swoją czystość i zdrowie.

            Znalezione obrazy dla zapytania obrazy zdrowie czystość Znalezione obrazy dla zapytania obrazy zdrowie czystośćMałgorzata Kotowska

          • „Co dajesz innym, dajesz sobie samemu”

          • 16 października 2018r., naszą szkołę odwiedził Pan podpułkownik pilot Zbigniew Dąbrowski z Dęblina. Wręczył dyrektorowi szkoły, Pani Joannie Margraf-Sobańskiej medal okolicznościowy ’’Chwała Lotnikom Polskim’’, przyznany przez Komitet Budowy Pomnika z okazji 100 lecia Lotnictwa Polskiego i 100 lecia Niepodległości Polski.

            Jest to forma wyróżnienia szkoły, której Patronem jest 26 Pułk Lotnictwa Myśliwskiego.

            Małgorzata Bedryjowska

          • Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej im.26 PLM w Rosnowie

          • Dzień Edukacji Narodowej - to święto całej społeczności szkolnej. To dzień, w którym uczniowie okazują swoją wdzięczność szczególnie tym, którym serdeczna troska o dobro wychowanków, życzliwy stosunek do świata i ludzi oraz wierność wybranej służbie społecznej, towarzyszą przez całe życie.

            Podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej gratulacje i uznanie dla aktywnej i twórczej postawy nauczycieli pracujących w naszej szkole wyrazili, podczas krótkiego apelu, uczniowie. Podziękowali również wszystkim pracownikom niepedagogicznym za ich oddaną pracę. Przypomnieli też, że święto nauczycieli odbywa się w rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej 14 października (dokładnie 14 października 1773 r.). Wcześniej - od 1952 roku - nauczyciele świętowali 20 listopada. Od 1982 roku święto zwane dotąd Dniem Nauczyciela zmieniło nazwę - 14 października to Dzień Edukacji Narodowej.
            Następnie pani dyrektor J. Margraf-Sobańska odczytała list władz gminy z życzeniami i słowami uznania dla nauczycieli i pracowników niepedagogicznych za ich pracę. Pani dyrektor powiedziała, że za cierpliwość, wyrozumiałość i przekazaną wiedzę należą się nauczycielom życzenia nie tylko w dniu ich święta, ale i przez cały rok. Na twarzach zgromadzonych można było dostrzec wzruszenie i refleksję. 
            Uzupełnieniem życzeń i gratulacji były klasowe spotkania uczniów z wychowawcami i nauczycielami.

             

                                                                                               Ewa Rutkowska

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. 26 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego w Rosnowie
      • 943164292
      • Sekretariat: 94 316-42-92
      • Rosnowo 34
        76-042 Rosnowo
        76-042 Rosnowo
        Poland
      • www.sp1rosnowo.edupage.org
      • www.bip.sprosnowo.manowo.pl
      • e-puap: /SPRosnowo2023/SkrytkaESP
      • e-doręczenia: AE:PL-86227-23105-VFGTF-24
    • Logowanie