Moduł Samorząd Uczniowski został zmodyfikowany
Samorząd Uczniowski
Rozkład dojazdu i odjazdu do szkoły
Moduł Rozkład dojazdu i odjazdu do szkoły został zmodyfikowany
Apele i uroczystości
Moduł Apele i uroczystości został zmodyfikowany
Kalendarz zajęć i terminy klasyfikacji uczniów
Moduł Kalendarz zajęć i terminy klasyfikacji uczniów został zmodyfikowany
Sprawozdanie z apelu z okazji Światowego Dnia Orderu Uśmiechu
Order Uśmiechu to międzynarodowe odznaczenie nadawane za działania przynoszące dzieciom radość.
Na pomysł nadawania Orderu wpadła w 1968 redakcja „Kuriera Polskiego”, którego redaktorem naczelnym był Cezary Leżeński. Inspiracją był wywiad z Wandą Chotomską z okazji 5-lecia dobranocki dla dzieci Jacek i Agatka, gdzie pisarka opowiedziała o chłopcu ze szpitala rehabilitacyjnego pod Warszawą, który chciał nadać jakieś odznaczenie od dzieci. Dziennikarze uznali, że to może być inicjatywa samych dzieci, żeby nagradzać dobrą pracę dorosłych, więc ogłoszono ogólnopolski konkurs na projekt odznaczenia.
21 września obchodzony jest Światowy Dzień Orderu Uśmiechu, z tej okazji uczennice klasy VII a (Kasia, Marta, Roksana, Marcelina i Patrycja) przygotowały krótki apel.
Rozpoczęły od odczytania listu Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka , przedstawiły historię i zasadę przyznawania tego odznaczenia. Następnie odbyła się symulacja nadania orderu. Poproszono Panią Dyrektor Joannę Margraf oraz kilka pań nauczycielek o wypicie soku z cytryny (z uśmiechem na buzi) i złożenie ślubowania. Na koniec zapoznano uczniów z najbardziej znanymi Kawalerami Orderu Uśmiechu.
Apel zakończono w miłej atmosferze.
koordynatorka apelu
Elżbieta Madejek
Zdjęcia z apelu można obejrzeć tutaj.
Grzybobranie
W dniu 23 września 2017r.miłosnicy koła przyrodniczo-turystycznego wybrali się na grzyby do rosnowskiego lasu, na swoją pierwszą, pieszą wycieczkę.
Grzybobranie to dobry sposób na spędzanie wolnego czasu szczególnie wtedy, gdy przynosi wymierne efekty. Nie chodzi tu o grzyby w naszych koszykach: maślaki, kurki, podgrzybki, borowiki, ale o bliski kontakt z naturą i jej osobliwymi darami jak: zapach wilgotnego lasu o poranku, widok rosy na mchu i trawie, sieci pająków rozpostarte między drzewami czy drobne zwierzęta ukryte w runie leśnym. To także uczucie radości i dumy zwycięzcy, które towarzyszy nam przy znalezieniu kolejnego GRZYBA.
Konkursu na
najpiękniejszy okaz grzyba jadalnego
wygrały:
Milena Sadowska uczennica klasy IV
Andżelika Rusin uczennica klasy VI.
Zwyciężczyniom gratulujemy.Małgorzata Bedryjowska
Zdjęcia można objerzeć tutaj.
Sprzątanie Świata - 19 września 2017
Sprzątanie Świata-Polska to wspólna lekcja poszanowania środowiska, która w formie apelu odbyła się w naszej szkole. Celem jej było propagowanie wśród społeczności szkolnej proekologicznych zachowani, troski o naturalne środowisko oraz edukacja w zakresie segregacji śmieci czyli mądrego gospodarowania odpadami. Tegoroczna Akcja Sprzątania Świata przebiegała pod hasłem
NIE MA ŚMIECI SĄ SUROWCE
Informację o akcji i roli każdego z nas w kształtowaniu środowiska naturalnego przedstawiła uczennica klasy VI b, zaproponowała nam udział w szkolnym konkursie plastycznym pt. „Ziemia bez odpadów”, którego organizatorami są uczniowie tej klasy.
Małgorzata Bedryjowska
Inauguracja roku szkolnego 2017/2018
W poniedziałek, 4 września 2017 roku, o godzinie 9.00 zabrzmiał pierwszy w tym roku szkolnym - dzwonek. Do sali gimnastycznej, w której zgromadzeni byli uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz liczni goście, został wprowadzony sztandar. Uroczystość rozpoczęła się Mazurkiem Dąbrowskiego. Głos zabrała pani dyrektor Joanna Margraf, która serdecznie powitała przybyłych na inaugurację a w szczególności pierwszoklasistów. Nowi członkowie naszej uczniowskiej społeczności, przełamując oczywistą dla nich tremę, z uśmiechem na buziach przyjęli upominki od starszych kolegów. Nie tylko maluchy przeżywały ogromne emocje – dwie panie nauczycielki miały swój szczególny, niezapomniany dzień. Pani dyrektor wręczyła piękne kwiaty jubilatkom: pani Beacie Banaszak-Kostewicz za 25lat pracy z dziećmi i pani Beacie Perczyńskiej, obchodzącej dwudziestolecie pracy w szkole.
Następnie pani Joanna Margraf zapoznała uczestników uroczystości z organizacją roku szkolnego, nowych uczniów i nauczycieli z tradycjami szkoły. Życząc wszystkim samych sukcesów i udanego startu, zaprosiła klasy na krótkie spotkania z wychowawcami.
Żegnając piękne wakacje, pełni energii, pragnący naukowych przygód, otwarci na wszelkie wyzwania, wkroczyliśmy w nowy rok szkolny.
Edukację czas zacząć…
uczennice klasy VII a
Roksana i Pamela
Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć tutaj.
List Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej na rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
Szanowni Państwo,
Dyrektorzy Szkół,
Nauczyciele,
Rodzice i Uczniowie,przed nami początek nowego roku szkolnego 2017/2018. Czas wytężonej, ale także satysfakcjonującej pracy. 1 września br. rozpoczynamy wprowadzanie nowych rozwiązań w systemie edukacji, które były oczekiwane zarówno przez rodziców, dyrektorów szkół, nauczycieli, jak i samorządowców.
W związku z tym uprzejmie proszę o zapoznanie się z załączonym listem, w którym informuję o najważniejszych zmianach związanych z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.
Jednocześnie dziękuję całemu środowisku polskiej oświaty za trud wkładany w niezwykle odpowiedzialny proces uczenia i wychowania. Państwa wiedza i zaangażowanie mają nieoceniony wpływ na rozwój młodego pokolenia. Dzięki codziennym wysiłkom uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę i nowe umiejętności, ale mogą także doskonalić swoje talenty. Rozwijając ich pasje i zainteresowania, wpływają Państwo na osobowość i charakter młodych ludzi, a to najważniejsze w pracy nauczyciela.
Jesteśmy otwarci na pytania z Państwa strony. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z poszczególnymi departamentami w ministerstwie:
· tel. 22 34 74 141 – struktura szkół, egzaminy, doskonalenie i kształcenie nauczycieli,
· tel. 22 34 74 792 – podstawa programowa, podręczniki, ramowe plany nauczania,
· tel. 22 34 74 458 – przekształcanie szkół, sytuacja nauczycieli i dyrektorów w okresie wdrażania reformy.
Zachęcam także do korzystania z adresu mailowego dedykowanego kwestiom planowanych zmian w systemie edukacji: reformaedukacji@men.gov.pl
Życzę powodzenia w nowym roku szkolnym 2017/2018.
Z poważaniem
Anna Zalewska
Minister Edukacji NarodowejWarszawa, 25 sierpnia 2018 roku
Szanowni Państwo,
Dyrektorzy Szkół,
Nauczyciele,
Rodzice i Uczniowie,przed nami początek nowego roku szkolnego 2017/2018. Czas wytężonej, ale także satysfakcjonującej pracy.
1 września br. rozpoczynamy wprowadzanie nowych rozwiązań w systemie edukacji, które były oczekiwane zarówno przez rodziców, dyrektorów szkół, nauczycieli, jak i samorządowców.W roku szkolnym 2017/2018 szczególny nacisk kładziemy na wdrażanie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego oraz podniesienie jakości edukacji matematycznej, przyrodniczej i informatycznej. Szczególną uwagę środowiska oświatowego będę chciała zwrócić na wzmocnienie wychowawczej roli szkoły oraz bezpieczne korzystanie uczniów z internetu. Zależy mi również na wprowadzeniu doradztwa zawodowego do wszystkich szkół i placówek oświatowych oraz na usprawnieniu edukacji włączającej.
Pracujemy nad nowymi rozwiązaniami w finansowaniu oświaty i w pragmatyce zawodowej nauczycieli.
Będzie to pierwszy etap zmian porządkujących system finansowania zadań oświatowych.
Chcemy, aby był on przejrzysty i łatwiejszy w stosowaniu przez samorządy, organy prowadzące, a także dyrektorów szkół i placówek.Ścieżka awansu zawodowego będzie powiązana z oceną pracy, a jej długość uzależniona od jakości pracy. Ujednolicony zostanie obowiązkowy, tygodniowy wymiar godzin dla nauczyciela pedagoga, logopedy, psychologa i doradcy zawodowego, a także terapeuty pedagogicznego, z wyjątkiem nauczycieli zatrudnionych w poradniach psychologiczno-pedagogicznych.
Działania Ministerstwa Edukacji Narodowej będą ukierunkowane na wzmocnienie roli nauczyciela i podniesienie jego prestiżu. Wprowadzimy nową formułę doskonalenia zawodowego oraz podwyżki wynagrodzeń.
Reforma edukacji to proces zaplanowany na wiele lat, ale już dziś pragnę podziękować dyrektorom szkół i nauczycielom, którzy od początku brali aktywny udział w jej wdrażaniu i byli blisko uczniów oraz rodziców. Uczestnictwo w ponad 3 tys. szkoleń zawodowych z nowej podstawy programowej jest znakiem zaangażowania środowiska nauczycielskiego w proces zmian w polskiej oświacie. Każdego dnia współpracują Państwo nie tylko z uczniami, ale także z ich rodzicami, wkładając wiele wysiłku, pasji i entuzjazmu w nauczanie oraz wychowanie dzieci. Serdecznie za to dziękuję. Życzę wielu sukcesów edukacyjnych i satysfakcji z wykonywanej pracy.
Z okazji zbliżającego się nowego roku szkolnego składam również życzenia wszystkim uczniom, aby jak najlepiej wykorzystali nadchodzący czas. Korzystajcie ze wszystkich szans, jakie daje Wam szkoła, aby stawać się jeszcze lepszymi i mądrzejszymi ludźmi. Nie bójcie się zadawania pytań i poszukiwania na nie odpowiedzi. Nie zrażajcie się niepowodzeniami, bo są one częścią edukacji. Nie zapominajcie również o tym, że w trudnych chwilach zawsze możecie liczyć na pomoc ze strony swoich wychowawców i nauczycieli.
Pragnę podkreślić, jak ważną częścią społeczności szkolnej są rodzice. Zaangażowanie z ich strony stanowi nieocenione wsparcie dla nauczycieli oraz wychowawców. Pomaga w realizacji celów oraz zadań edukacyjno-wychowawczych. Dobra współpraca na linii szkoła–rodzice wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa i ułatwia rozwiązywanie trudnych sytuacji. Życzę rodzicom, aby wspierali rozwój swoich dzieci. Dając im dobry przykład, będą dla nich podporą w trudnych momentach. Jestem przekonana, że taka aktywność szybko przełoży się na liczne sukcesy dzieci.
Wprowadzanie zmian w systemie edukacji poprzedziło przygotowanie przez samorządy nowych sieci szkół i dostosowanie ich do zmienionego ustroju. Dziękuję wszystkim prezydentom, burmistrzom, starostom, wójtom za włączenie się w proces reformowania polskiej oświaty i wspólną troskę o przyszłość młodego pokolenia. Zapewniliśmy finansowe wsparcie samorządów na pokrycie bieżących wydatków związanych z wdrażaniem zmian w edukacji. Zagwarantowaliśmy również środki na kolejne lata.
Dziękuję również całemu środowisku polskiej oświaty za trud wkładany w niezwykle odpowiedzialny proces uczenia i wychowania. Państwa wiedza i zaangażowanie mają nieoceniony wpływ na rozwój młodego pokolenia. Dzięki codziennym wysiłkom uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę i nowe umiejętności, ale mogą także doskonalić swoje talenty. Rozwijając ich pasje i zainteresowania, wpływają Państwo na osobowość i charakter młodych ludzi, a to najważniejsze w pracy nauczyciela.
Życzę powodzenia w nowym roku szkolnym 2017/2018.
Z wyrazami szacunku
Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej
List do Uczniów z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 20172018
Rzecznik Praw Dziecka
Marek Michalak
List do Uczniów z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018
Drogie Uczennice,
Drodzy Uczniowie,
początek roku szkolnego to koniec wakacyjnej swobody, zabawy, wypoczynku - być może tak właśnie sądzi część z Was, którzy dziś zaczynacie naukę. Macie oczywiście rację, że kończą się wakacje i czasu na zabawę będzie mniej, ale nie myślcie, że czekają was jedynie szare miesiące ślęczenia nad zeszytami i klasówki. Wiem, że nie wszystkim szkoła pozytywnie się kojarzy, ale jeśli chcecie, by w Was budziła tylko dobre emocje, zachęcam byście potraktowali ją nie jak zimny gmach, ale miejsce, które również Wy tworzycie.
Niezależnie od tego czy dzisiaj wracacie do tych samych, co w czerwcu nauczycieli i starych, dobrych znajomych z klasy, czy dopiero zaczynacie poznawać wszystko na nowo, życzę by nauka i szkoła dostarczała Wam wielkiej przyjemności i satysfakcji!
Chociaż czasem w to wątpicie, wiele zależy od Was – to Wy decydujecie, czy warto z uwagą i aktywnie słuchać tego co mówią nauczyciele. Także Wy możecie, lub nie, zmieniać i dostosowywać szkołę do Waszych potrzeb i marzeń. My dorośli mamy Wam pomagać zdobyć wiedzę i otworzyć świat. Wy macie nam mówić czego potrzebujecie, by uczyć się w najbardziej efektywny i nowoczesny sposób. Nie wierzcie tym, którzy wmawiają Wam, że się nie da. Organizujcie się, wraz z rodzicami, w Samorządach Uczniowskich oraz Radach Szkoły. Domagajcie się organizowania zajęć pozalekcyjnych, zgodnych z Waszymi zainteresowaniami i aspiracjami. Szukajcie współzawodnictwa w konkursach i olimpiadach. Tylko działając aktywnie i przy wsparciu mądrych dorosłych zyskacie rzeczywisty wpływ na otoczenie, w którym spędzacie na co dzień tak wiele czasu.
Włączcie się w życie szkoły, zaplanujcie i realizujcie swoje pomysły – duma z osiągniętych dzięki własnemu działaniu sukcesów to naprawdę fantastyczne uczucie. Pomogą wam w tym wspaniali nauczyciele, pedagodzy. Szukajcie takich, którzy będą pracowali z Wami i dla Was, a nie tylko realizowali program. Pamiętajcie też, że możecie docenić wysiłki Waszych dorosłych przyjaciół w piękny i tylko dzieciom dostępny sposób – występując do Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu (www.orderusmiechu.pl) o przyznanie im tego najsłoneczniejszego z odznaczeń – Orderu Uśmiechu. Wzorem do naśladowania może być dla Was jedna z najwspanialszych Kawalerów Orderu Uśmiechu – Pani Irena Sendlerowa, ustanowiona z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka przez Sejm RP Patronką roku 2018. Zastanówcie się, jak moglibyście się włączyć w rozpowszechnianie wiedzy na temat jej bohaterskich czynów, pomocy niesionej tysiącom bezbronnych wobec totalitaryzmu istot. Rozważcie, jak ideały, którym była wierna Pani Irena Sendlerowa można realizować we współczesnym świecie.
Jednocześnie nie zapominajcie nigdy o swoich prawach. Jeśli będziecie mieli poczucie, że są one naruszane lub ktokolwiek ich Wam odmówi, znajdziecie się w trudnej sytuacji albo nie będziecie, z jakiegokolwiek powodu, czuć się bezpiecznie - poszukajcie wokół siebie dorosłego, któremu ufacie i który udzieli Wam wsparcia.
A jeśli to nie jest możliwe pamiętajcie - jestem dla Was! Zadzwońcie pod numer Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12 - tutaj zawsze spotkacie kogoś, kto zrobi wszystko, żeby Wam pomóc.
Gorąco wierzę, że ten rozpoczynający się rok szkolny będzie nie tylko czasem wytężonej pracy i nauki, ale także czasem doskonalenia Waszych talentów, wspaniałych doświadczeń, rozwijania starych i zawierania nowych przyjaźni.
Pozdrawiam także serdecznie Waszych rodziców i nauczycieli, życząc im wytrwałości i mądrości w towarzyszeniu Wam we wszelkich działaniach.
Z serdecznościami
Wasz Rzecznik
Marek Michalak
Zarządzenie Wójta
Moduł Zarządzenie Wójta został zmodyfikowany
Rozpoczęcie roku szkolnego
Nauczycieli, Uczniów, Rodziców i sympatyków Szkoły Podstawowej im. 26 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego w Rosnowie serdecznie zapraszam na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18, które odbędzie się WYJĄTKOWO 04.09.2017r. o godzinie 9.00 na placu przed budynkiem szkolnym.
Dzieci dojeżdżające mają zapewniony transport. Autobusy odjeżdżają z miejscowości:
Wyszebórz- 8.25
Manowo- 8.30
Wyszewo- 8.50
Zacisze- 8.55
Wiewiórowo – 8.35
Policko- 7.55
Powrót: 10.45
Dla uczniów z Policka bus w Manowie odjeżdża 11.05, dla uczniów z Wiewiórowa bus w Wyszewie odjeżdża 11.50.
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. 26 PLM w Rosnowie
Joanna Margraf
Ps. Czekam na Was Dzieciaki z utęsknieniem!
Zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017
Jak co roku w każdej szkole przychodzi moment, gdy podsumowane zostają 10-cio miesięczne wysiłki uczniów i nauczycieli. Tym razem zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w naszej szkole było wyjątkowo radosne, gdyż każdy uczeń otrzymał promocję do następnej klasy.
Tak samo jak wszystkie szkoły podstawowe w Polsce, nie żegnaliśmy tym razem absolwentów i uczniowie obecnych szóstych, a właściwie już siódmych klas, będą nam towarzyszyć jeszcze przez dwa lata.
Również średnia naszej szkoły w tym roku jest rekordowo wysoka i wynosi 4,12!
Dzień przed zakończeniem roku szkolnego wręczone zostały stypendia dyrektora za wyniki w nauce i sukcesy sportowe naszych uczniów. Prymusem szkoły ponownie została Izabela Nierzwicka z klasy VA, która również już kolejny rok jest przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego.
Na zakończenie uroczystości Pan Piotr Nowak wręczył nagrody uczniom, którzy zdobyli dla naszej szkoły I miejsce w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Nadleśnictwo Manowo. Głos zabrali również zaproszeni goście min. radny Gminy Manowo Pan Mirosław Pawlak, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Monika Burkiet oraz Pani Dyrektor Bogusława Betlej.
W powitaniu wakacji pomogła nam klasa I, która pod opieką wychowawczyni p. Renaty Woroch i współpracy Klaudii Bąk z klasy VI B, przygotowała piosenkę o kanikułach.
Wszystkim uczniom życzę wspaniałych, bezpiecznych i słonecznych wakacji. Wróćcie do szkoły we wrześniu, pełni wspomnień, wypoczęci i gotowi do kolejnych edukacyjnych wyzwań.
Wasza pani dyrektor
Joanna Margraf
Zdjęcia można obejrzeć tutaj.
Wykaz podręczników na rok szkolny 2017 / 2018
EUROWEEK 2017 - zabawa i nauka
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. 26 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego w Rosnowie już po raz trzeci brali udział w warsztatach językowych, organizowanych przez Europejskie Forum Młodzieży. Stacjonowaliśmy jak zawsze w malowniczo położonej miejscowości Długopole Dolne na Ziemi Kłodzkiej (od 17 do 21 czerwca 2017 r.).
Program Euroweek - Szkoła Liderów jest szczególnym obozem edukacyjnym, pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Dzięki temu właśnie programowi, dzieci mają szansę rozwijać najbardziej cenione umiejętności społeczne, takie jak : praca w zespole, autoprezentacja i przewodzenie grupie.
Zajęcia prowadzone były w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń. Podjęli się tych działań szkoleniowcy zwani wolontariuszami Europejskiego Forum Młodzieży - stowarzyszenia posiadającego wieloletnie doświadczenie w działalności edukacyjnej na rzecz dzieci i młodzieży.
Uczestnicy programu mieli wspaniałą okazję porozumiewania się w języku angielskim. Usłyszeli także o kulturze i tradycjach wielu krajów świata takich jak : Uganda, Etiopia, Filipiny, Kenia, Ukraina, Łotwa, Meksyk oraz Indie.
Sporo czasu uczniowie spędzili także aktywnie na świeżym powietrzu oraz wybrali się na wycieczkę krajoznawczo-turystyczną do Kopali Złota w Złotym Stoku.
Organizator wyjazdu
Dorota Woźniakiewicz
Zdjęcia można obejrzeć tutaj.
Harmonogram zajęć prowadzonych w ramach programu „Wakacyjne spotkania na macie zapaśniczej”
Sobota 01.07.2017
Poniedziałek 03.07.2017
Wtorek 04.07.2017
Godzina zajęć 10:00 do 17:00 miejsce ; Sianów, Iwięcino Temat zajęć: spływ kajakowy z instruktorem z ogniskiem i kiełbaskami połączony z integracją uczestników Wakacyjnych spotkań na macie zapaśniczej 2017
Godzina zajęć 09:00 do 11:00 miejsce Pływalnia Kosir, temat zajęć ćwiczenia na pływalni basenie oraz zakup podwieczorków dla uczestników Godzina zajęć 16:00 do 18:15- miejsce hala sportowa ,temat zajęć : gry i zabawy zapaśnicze kształtujące sprawność ruchową uczestników zajęć.
Godzina zajęć 10:00 do 13:00 miejsce ; marszobieg na Górę Chełmską z elementami ćwiczeń rozciągających w środowisku naturalnym oraz zakup podwieczorków po ciężkim i zdrowym treningu.
Środa 05.07.2017
Piątek 07.07.2017
Środa 12.07.2017
Godzina zajęć 09:00 do 11:00 miejsce Pływalnia Kosir, temat zajęć ćwiczenia na pływalni basenie oraz zakup podwieczorków dla uczestników Godzina zajęć 16:00 do 18:15- miejsce hala sportowa ,temat zajęć : : gry i zabawy zapaśnicze kształtujące sprawność ruchową uczestników zajęć.
Godzina zajęć 10:00 do 12:00 miejsce hala sportowa ,temat zajęć : gry i zabawy zapaśnicze kształtujące sprawność ruchową uczestników zajęć
Godzina zajęć 16:00 do 18:15- miejsce hala sportowa ,temat zajęć : gry i zabawy zapaśnicze kształtujące sprawność ruchową uczestników zajęć.
Godzina zajęć 09:00 do 13:00 miejsce spotkania hala sportowa Orla 14,temat zajęć :Wycieczka rowerowa do Mielna połączona z ćwiczeniami zapaśniczymi oraz w drodze powrotnej posiłek regeneracyjny
Czwartek 13.07.2017
Sobota 15.07.2017
Poniedziałek 17.08.2015
Godzina zajęć 16:00 do 18:15- miejsce hala sportowa ,temat zajęć : gry i zabawy zapaśnicze kształtujące sprawność ruchową uczestników zajęć
Godzina zajęć 10:00 do 12:00 miejsce hala sportowa ,temat zajęć : gry i zabawy zapaśnicze kształtujące sprawność ruchową uczestników zajęć
Godzina zajęć 10:00-13:00 Wyjście do kina i na lody oraz inne słodkości
Środa 19.07.2017
Czwartek 20.07.2017
Piątek 21.07.2017
Godzina zajęć 09:00 do 12:00 miejsce; Pływalnia AQUA PARK Koszalin, temat zajęć ćwiczenia na pływalni basenie
Godzina zajęć 16:00-18:15 miejsce hala sportowa ,temat zajęć : gry i zabawy zapaśnicze kształtujące sprawność ruchową uczestników zajęć oraz zakup podwieczorków w galerii Atrium
Godzina zajęć 09:00 do 11:00 miejsce Pływalnia Kosir, temat zajęć ćwiczenia na pływalni basenie oraz zakup podwieczorków dla uczestników
Godzina zajęć 16:00-18:15 miejsce hala sportowa ,temat zajęć : gry i zabawy zapaśnicze kształtujące sprawność ruchową uczestników zajęć
. Godzina zajęć 09:00 do 12:00 miejsce Góra Chełmska, temat zajęć:
Zabawa w Parku Linowym i sprawdzanie umiejętności i odwagi uczestników pod okiem profesjonalnych instruktorów
Godzina zajęć 16:00-18:15 miejsce hala sportowa ,temat zajęć : gry i zabawy zapaśnicze kształtujące sprawność ruchową uczestników zajęć
Sobota 22.07.2017
Poniedziałek 24.07.2017
Wtorek 25.07.2017
Godzina zajęć 10:00 do 13:00 miejsce ; marszobieg na Górę Chełmską z elementami ćwiczeń rozciągających w środowisku naturalnym oraz zakup podwieczorków po ciężkim i zdrowym treningu.
Godzina zajęć 09:00 do 13:00 miejsce hala sportowa Orla 14, temat zajęć wycieczka rowerowa do Mielna połączona z wycieczką po plaży oraz zakupem posiłków regeneracyjnych w drodze powrotnej
Godzina zajęć 09:00 do 12:00 miejsce Góra Chełmska, temat zajęć:
Zabawa w Parku Linowym i sprawdzanie umiejętności i odwagi uczestników pod okiem profesjonalnych instruktorów
Godzina zajęć 16:00-18:15 miejsce hala sportowa ,temat zajęć : gry i zabawy zapaśnicze kształtujące sprawność ruchową uczestników zajęć
Środa 26.07.2017
Piątek 28.07.2017
Sobota 29.07.2017
Godzina zajęć 10:00 do 16:00 miejsce hala sportowa ul. Orla 14 ,temat zajęć : Turniej zapaśniczy uczestników projektu i zaproszonych gości z innych klubów wojewódzkich
Godzina zajęć 09:00 do 12:00 miejsce; Pływalnia AQUA PARK Koszalin, temat zajęć ćwiczenia na pływalni basenie
Godzina zajęć 10:00 do 12:00 miejsce hala sportowa ,temat zajęć : gry i zabawy zapaśnicze kształtujące sprawność ruchową uczestników zajęć oraz zakup podwieczorków
Poniedziałek 31.07.2017
Wtorek 01.08.2017
Środa 02.08.2017
Godzina zajęć 09:00 do 11:00 miejsce Pływalnia Kosir, temat zajęć ćwiczenia na pływalni basenie oraz zakup podwieczorków dla uczestników
Godzina zajęć 16:00-18:15 miejsce hala sportowa ,temat zajęć : gry i zabawy zapaśnicze kształtujące sprawność ruchową uczestników zajęć oraz zakup podwieczorków dla uczestników projektu
Godzina zajęć 09:00 do 12:00 miejsce; Pływalnia AQUA PARK Koszalin, temat zajęć ćwiczenia na pływalni basenie
Godzina zajęć 16:00-18:15 miejsce hala sportowa ,temat zajęć : gry i zabawy zapaśnicze kształtujące sprawność ruchową uczestników zajęć oraz zakup podwieczorków dla uczestników projektu
Godzina zajęć 10:00 do 13:00 miejsce ; marszobieg na Górę Chełmską z elementami ćwiczeń rozciągających w środowisku naturalnym oraz zakup podwieczorków po ciężkim i zdrowym treningu.
Czwartek 03.08.2017
Piątek 04.08.2017
Godzina zajęć 09:00 do 11:00 miejsce Pływalnia Kosir, temat zajęć ćwiczenia na pływalni basenie oraz zakup podwieczorków dla uczestników
Godzina zajęć 16:00-18:15 miejsce hala sportowa ,temat zajęć : gry i zabawy zapaśnicze kształtujące sprawność ruchową uczestników zajęć oraz zakup podwieczorków dla uczestników projektu
Godzina zajęć 10:00 do 13:00 miejsce ; marszobieg na Górę Chełmską z elementami ćwiczeń rozciągających w środowisku naturalnym oraz zakup podwieczorków po ciężkim i zdrowym treningu i zakończenie projektu i podziękowanie uczestnikom
Nowe tablice multimedialne
Jak co roku , Rada Rodziców organizuje bal charytatywny a zebrane fundusze przekazuje na rzecz uczniów Szkoły Podstawowej im. 26 PLM w Rosnowie. Nie było inaczej i tym razem. Za zebrane pieniądze udało się kupić aż dwie tablice multimedialne. Jedna zwisła w klasie do nauki języka polskiego a kolejna w sali przyrodniczej, w przyszłym roku szkolnym także nauki biologii.
Za pomoc i wsparcie naszej placówki serdecznie dziękujemy!
Wdzięczni uczniowie i nauczyciele
Zdjęcia można obejrzeć tutaj.
STOP PRZEMOCY! STOP NAŁOGOM! INICJATYWA PROFILAKTYCZNA
15 maja 2017 roku Szkoła Podstawowa im. 26 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego zorganizowała imprezę profilaktyczną pod hasłem „STOP PRZEMOCY! STOP NAŁOGOM!” w ramach ogólnopolskiego programu 'Bezpieczna Szkoła” koordynowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie. Impreza zorganizowana została dzięki realizacji przez szkołę programu profilaktycznego „Poznaj siebie – powiedz stop nałogom”, finansowanego ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Manowie. Celem podjęcia inicjatywy było wzmocnienie twórczej profilaktyki oraz edukacji dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej, a także promocja innowacyjnych działań profilaktycznych, budowanych na profilaktyce rówieśniczej i promowaniu mody na życie wolne od przemocy oraz życie bez uzależnień. Podczas imprezy dzieci z klasy I otrzymali od Policjantów odblaski. Podczas imprezy odbyły się rozgrywki sportowe – przeciąganie liny oraz mecz reprezentacji Szkoły kontra drużyna gości z Ośrodka Terapii Uzależnień z Darżewa. Punktem kulminacyjnym spotkania był HAPPENING – przejście ulicami Rosnowa całej społeczności szkolnej wraz z zaproszonymi gośćmi. Podczas marszu uczniowie nieśli transparenty, które wykonali samodzielnie oraz wygłaszali hasła związane z myślą przewodnią spotkania STOP PRZEMOCY! STOP NAŁOGOM! Uczniowie biorący udział w projekcie profilaktycznym ubrani byli w samodzielnie przygotowane koszulki i czapki, na których znajdowała się nazwa projektu „Poznaj siebie”.
Na zakończenie imprezy wszyscy udali się na ognisko, by upiec kiełbaski i posilić się po pełnym emocji dniu. Ostatnim punktem przedsięwzięcia było wręczenie nagród laureatom konkursów plastycznego i sportowego. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Serdeczne podziękowania kierujemy do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Manowa.
Nasi partnerzy: Urząd Gminy w Manowie, Gminny Zespół Interdyscyplinarny z Manowa, Komenda Miejsca Policji z Koszalina, Straż Gminna z Manowa oraz Ośrodek Terapii Uzależnień z Darżewa.
Zapraszamy na nasze kolejne inicjatywy profilaktyczne!
Dorota Woźniakiewicz – pedagog szkolny
Zdjęcia można obekrzeć tutaj.
Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS
Na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS w Piotrkowie Trybunalskim w grupie wiekowej 12-14 lat w zapasach chłopców i dziewcząt nie zabrakło młodzieży z Gminy Manowo trenujących pod okiem trenera Dawida Kreta, którzy w dniach 09-11.06.2017 dzielnie reprezentowali swoje środowisko i robili to dla sympatyków sportu zapaśniczego zdobywając dwa medale i jedno piąte miejsce. Medalistami zostali Konrad Dańczak II miejsce waga do 66kg oraz Kornelia Jachimowska, waga do 37kg, a jej siostra Amelia Jachimowska przegrała walkę o brązowy krążek i ostatecznie uplasowała się na V miejscu.
Bardzo dziękujemy za pomoc i wsparcie jakie otrzymujemy z Urzędu Gminy Manowo. Medale dedykujemy miłośnikom zapasów.
Za tydzień 23.06.2017 kolejny turniej, tym razem w Niemczech. Trzymajcie kciuki!
Trener
Dawid Kret
Archiwum Aktualności