Argentyński poeta Miguel Cantilo powiedział: “Wiem, że zasłaniając oczy, mogę znaleźć się bardzo daleko stąd, bez konieczności chodzenia”. Niestety, osoby, które się do tego stosują, nie będą w stanie wyciągnąć żadnych korzyści naukowych i psychologicznych związanych z chodzeniem na spacery. Pierwsza naukowa i psychologiczna korzyść płynąca z chodzenia jest taka, że jest to po prostu bardzo przyjemny sposób spędzania czasu. Nauka potwierdza wiele ogromnych korzyści , zarówno naukowych jak i psychologicznych, płynących z chodzenia na spacery.
Potrzeba trochę siły woli, aby wybrać się na spacer, jeśli jest ci przytulnie i ciepło pod kocem na kanapie w domu – szczególnie w miesiącach jesiennych i zimowych. Jednak spacer oferuje w zamian wiele korzyści.
Spacer wydaje się idealnym sposobem na spędzanie czasu z bliskimi nam osobami. Podczas spacerów możemy spokojnie porozmawiać (niekiedy jest to bardzo przydatne w celu rozładowania napiętej atmosfery). Jesteśmy też zrelaksowani i mamy lepszy humor, co pozytywnie wpływa na relacje z innymi ludźmi.
Członkowie KT „Trampek” 14 października (w dniu wolnym od lekcji) wybrali się na spacer Doliną Radwi. Czynny wypoczynek w pięknym otoczeniu przyrody połączyliśmy z odwiedzeniem byłego pracownika naszej szkoły – pani Zosi. 14. 10. to święto wszystkich pracowników oświaty. Z tej okazji nasza emerytka dostała od uczniów drobne upominki.
Był to mile i aktywnie spędzony czas. Wkrótce kolejna wyprawa, bowiem spacer na świeżym powietrzu to rewelacyjny sposób spędzania wolnego czasu. Mamy wtedy możliwość na przemyślenia, pozbycie się codziennych trosk, a także nabranie dystansu do otaczającego nas świata. Godzina spaceru pozwoli nam zapomnieć o ciężkim dniu. Spada także poziom hormonu stresu, natomiast wydziela się hormon szczęścia. Dzięki regularnym spacerom zyskamy nie tylko na zdrowiu, ale także zyskamy energię, witalność i chęć do życia.
Opiekunowie i członkowie SK „Trampek”