Od 17.05 do 21.05. 2021 r. rozpoczynają zajęcia klasy I-III, IV, VI i VIII.
Klasa VIII będzie w sali komputerowej, odizolowana od wszystkich, tam mamy osobne wejście, sanitariaty, szatnie.
Klasa I jest w sali nr 25, klasa II w sali nr 24- jedno piętro.
Klasa III sala nr 1 - jedyna klasa na piętrze.
Klasa IV w sali nr 12 a klasa VI w sali nr 10- jedno piętro.
Na wszystkich piętrach będą maksymalnie dwie klasy.
Dla uczniów klasy VIII zrobimy tydzień pomocy przygotowania się do egzaminu.
Uczniowie klas : V, VII a i VII b mają w tym tygodniu nauczanie zdalne.
W drugim tygodniu tj. od 24.05 do 28.05.2021 r. do szkoły przychodzą uczniowie klasy: V,VII a, VII b.
Lekcje dla tych uczniów odbywają się TYLKO 24.05 i 28.05 r. ze względu na egzamin ósmoklasistów.
Klasa I- sala nr 25, klasa II- sala nr 24 - jedno piętro,
Klasa III- sala nr 1, klasa VII b- sala nr 4- dwie klasy na jednym piętrze
klasa V- sala nr 10, klasa VII a- sala nr 12- dwie klasy na jednym piętrze.
Dla uczniów klas: IV, VI i VIII w tym tygodniu nauczanie zdalne.
Zajęcia w szkole w drugim tygodniu nauczania hybrydowego odbywają się tylko w poniedziałek 24.05 i w piątek 28.05.2021 r.
W dniach: 25, 26, 27.05.2021 r. są egzaminy ósmoklasisty - nie ma zajęć dydaktyczno- wychowawczych.
31.05.2021 r. prawdopodobnie wracają wszyscy uczniowie klas I- VIII do szkoły.
O sposobie organizacji pracy od 31. 05.2021 r. poinformuje za dwa tygodnie, to jest 28.05.2021r
Nauczanie hybrydowe od 17.05.2021 r.
Nasze zasady powrotu do szkoły
1. Od 17.05 do 21.05 klasa VIII nastawia się na j. polski, matematykę i język obcy.
Z pozostałych przedmiotów nie zadawać zadań domowych, nie robić kartkówek itp. Słowem, skupić się na j. polskim, angielskim, matematyce. Tydzień powtórek.
2.NIE ROZLICZAMY UCZNIÓW ZA CZAS NAUKI ZDALNEJ!!! Zamykamy rozdział zdalnego nauczania.
3.NIE SPRAWDZAMY ZESZYTÓW! Zeszyt to jest pomoc uczniowska.
4.Kto chce zawalczyć o lepsze oceny, to niech ma taką możliwość.
5.Ten kto pracował solidnie, można postawić dodatkową oceną lub podwyższoną oceną.
6.Diagnozy- można robić w czerwcu, podać wynik w %- za to nie ma oceny.
7.Skupiamy się na uczniach zagrożonych, by mogli uzyskać promocję.
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Szanowni Państwo, na prośbę Gminnego Biura Spisowego w Manowie informujemy, że od 1 kwietnia br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Badanie jest obowiązkowe a najdogodniejszą jego formą jest samospis internetowy. Można go dokonać na stronie https://spis.gov.pl. Osoby, które spiszą się przez Internet zyskują szansę na wygranie jednej z wielu nagród, w tym samochodu. Wystarczy zarejestrować kod potwierdzający dokonanie samospisu na stronie https://loteria.spis.gov.pl. Im wcześniej się Państwo spiszą, tym więcej zyskują szans na wygraną - będą uczestniczyć w większej liczbie losowań. Więcej informacji na stronie https://spis.gov.pl, https://loteria.spis.gov.pl oraz w Gminnym Biurze Spisowym pod numerem telefonu 94 3183148.
Będziemy ogromnie wdzięczni za wsparcie naszych działań mających na celu popularyzację NSP2021.
Światowy Dzień Książki
Światowy Dzień Książki tradycyjnie poświęcony jest promocji literatury i czytelnictwa.
Na ten szczególny dzień przygotowaliśmy i przekazaliśmy czytelnikom listę słuchowisk i audiobooków zachęcających do czytania.
Uczniowie klasy 2 obejrzeli filmiki tematyczne "Jak powstaje książka"
W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” propagowaliśmy literaturę dziecięcą i młodzieżową, dając możliwość udziału w głosowaniu na ZŁOTĄ DWUDZIESTKĘ!
Młodsze dzieci wykonywały zakładki do książek. Po powrocie klas 1-3 do szkoły, zakończyliśmy akcję promującą czytelnictwo. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę korzystając z gier interaktywnych na portalu learning apps.
W obecnych pandemicznych okolicznościach, gdy szkoła jest zamknięta, a uczniowie pozostają w swoich domach, moc książek powinna być wykorzystywana do wzmacniania więzi między nimi, redukcji stresu, stymulowania ich umysłów i kreatywności.
Dziękuję wychowawcom i uczniom za udział w naszej akcji.
Renata Woroch
Sukces Agnieszki
Szanowni Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie
Z radością informujemy, że uczennica klasy VII a Agnieszka Dróżdż została LAUREATKĄ Konkursu Biologicznego dla uczniów klas VIII.
GRATULUJMY i życzymy kolejnych sukcesów.
Renata Woroch
HARMONOGRAM MAJ 2021_FABRYKA KOMPETENCJI KLUCZOWYCH
- Harmonogram_zajec_w_ramach_projektu_indywidualny_miesiczny_J.MARGRAF-SOBANSKA_I-_2021_MAJ_2021.pdfHarmonogram_zajec_w_ramach_projektu_indywidualny_miesieczny_maj_2021_E.OLEKSY.pdfHarmonogram_zajec_w_ramach_projektu_indywidualny_miesieczny_maj_2021_E._MADEJEK.pdfHarmonogram_zajec_w_ramach_projektu_indywidualny_miesieczny_MAJ__2021_D.WOZNIAKIEWICZ.pdfHarmonogram_zajec_w_ramach_projektu_indywidualny_miesieczny_MAJ__2021_E.PARCHIMOWICZ.pdfHarmonogram_zajec_w_ramach_projektu_indywidualny_miesieczny_MAJ__2021_M.KOTOWSKA_chemia.pdfHarmonogram_zajec_w_ramach_projektu_indywidualny_miesieczny_MAJ__2021_M.KOTOWSKA_INFORMATYKA.pdf
Tu pierwszaki z Rosnowa
Wracamy do szkoły. Bardzo się cieszymy, że będziemy się bawić i uczyć .
Lubimy naszą szkołę , bo jest fajna i wiele się dzieje.
Wspominaliśmy czas zabaw podczas nauki zdalnej i postanowiliśmy pokazać wszystkim ile fajnej zabawy było w szkole.
Wspomnienie nr 1 - Kucharzenie
Wspomnienie nr 2 - Kino klasowe
Niech się święci 3 Maja!
Przed nami 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. O historii jej powstania opowiada prezentacja przygotowana przez uczennicę naszej szkoły, Marię Krukównę.
Zachęcam Was, drodzy uczniowie, do jej obejrzenia.
Bądźcie dumni z naszej historii i twórzcie teraźniejszość zgodnie ze słowami preambuły Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.
„W trosce o byt i przyszłość naszej Ojczyzny, odzyskawszy w 1989 roku możliwość suwerennego i demokratycznego stanowienia o Jej losie, my, Naród Polski – wszyscy obywatele Rzeczypospolitej, zarówno wierzący w Boga będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna, jak i nie podzielający tej wiary, a te uniwersalne wartości wywodzący z innych źródeł, równi w prawach i w powinnościach wobec dobra wspólnego – Polski, wdzięczni naszym przodkom za ich pracę, za walkę o niepodległość okupioną ogromnymi ofiarami, za kulturę zakorzenioną w chrześcijańskim dziedzictwie Narodu i ogólnoludzkich wartościach, nawiązując do najlepszych tradycji Pierwszej i Drugiej Rzeczypospolitej, zobowiązani, by przekazać przyszłym pokoleniom wszystko, co cenne z ponad tysiącletniego dorobku, złączeni więzami wspólnoty z naszymi rodakami rozsianymi po świecie, świadomi potrzeby współpracy ze wszystkimi krajami dla dobra Rodziny Ludzkiej, pomni gorzkich doświadczeń z czasów, gdy podstawowe wolności i prawa człowieka były w naszej Ojczyźnie łamane, pragnąc na zawsze zagwarantować prawa obywatelskie, a działaniu instytucji publicznych zapewnić rzetelność i sprawność, w poczuciu odpowiedzialności przed Bogiem lub przed własnym sumieniem, ustanawiamy Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej jako prawa podstawowe dla państwa oparte na poszanowaniu wolności i sprawiedliwości, współdziałaniu władz, dialogu społecznym oraz na zasadzie pomocniczości umacniającej uprawnienia obywateli i ich wspólnot. Wszystkich, którzy dla dobra Trzeciej Rzeczypospolitej tę Konstytucję będą stosowali, wzywamy, aby czynili to, dbając o zachowanie przyrodzonej godności człowieka, jego prawa do wolności i obowiązku solidarności z innymi, a poszanowanie tych zasad mieli za niewzruszoną podstawę Rzeczypospolitej Polskiej.”
Wywieście flagę Polski- jeden z symboli narodowych i niech się świeci 3 Maja!
Z majowymi pozdrowieniami,
Joanna Margraf- Sobańska
Wyróżnienie dla Szymona
W połowie kwietnia br. do szkoły przyszedł list polecony a w nim informacja, że uczeń klasy I, Szymon Stankiewicz, otrzymał wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastyczno-literackim pt.” Od Serca”. Gratulacje Szymonku! Szymon otrzymał nagrodę - pamiętnik, zawieszkę w kształcie serduszka oraz dyplom.
Inni pierwszoklasiści także wystartowali w w/w konkursie. Prace były przygotowywane pod okiem ich rodziców i wychowawczyni. Prace uczniów można podziwiać w prezentacji.
Wszystkim gratuluję i życzę kolejnych sukcesów!
Joanna Margraf- Sobańska
Dzień Ziemi
Ten szczególny dzień świętowaliśmy zdalnie w naszej szkole. W klasach młodszych odbyły się rozmowy na temat zanieczyszczenia naszej planety i tego, jak ludzie przez swoje działania mogą pomóc Ziemi. Uczniowie klas młodszych wykonali w ramach informatyki ekologiczne prace w edytorze tekstu paint natomiast uczniowie klas starszych na plastyce i technice prace z wykorzystaniem materiałów do recyklingu. Z wykorzystaniem prac uczniowskich powstała gazetka tematyczna.
Klasy 5 i 6 obejrzały krótki film pt. „Tak plastik zabija zwierzęta”, z którego dowiedziały się jak poważnym zagrożeniem dla przyrody są plastikowe odpady i jakie konsekwencje ma nagromadzenie odpadów w morzach i oceanach dla zwierząt. Wspólnie z nauczycielami p. Joanną Margraf – Sobańską i p. Dorotą Sadowską oraz paniami praktykantkami wybrali się na ekologiczny spacer do lasu. Była to okazja do wspólnego spotkania i odpoczynku od lekcji zdalnych oraz komputera. Uczniowie wspólnie z nauczycielami rozmawiali o stanie naszej Ziemi, wykazali się dużą znajomością zagadnień dotyczących recyklingu i segregacji odpadów. Przy okazji spaceru pozbieraliśmy odpady w lesie, a najaktywniejsi uczniowie otrzymali dyplom ekologa.
Chętne uczennice z klasy 8 wzięły udział w warsztatach ekologicznych „Gotuję - nie marnuję”, warsztacie modowym „Fashion” oraz „Zero waste od podstaw”, podczas których zdobyły wiedzę o klimacie i ekologii oraz jak powtórnie wykorzystać odpady – warsztaty odbywały się na platformie zoom.
Dorota Sadowska
Prace uczniów klasy I z okazji Dnia Ziemi
Klikając w jeden z poniższych linków mogą Państwo pobrać prezentację prac, jakie wykonali pierwszoklasisci z okzji Dnia Ziemi. Zapraszamy do obejrzenia!
„Tatrzańska niepodległa”
*Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do skorzystania z bezpłatnej wystawy planszowej pt. „Tatrzańska niepodległa”. Wystawa powstała we współpracy z Muzeum Tatrzańskim i opowiada o znaczeniu gór w rozwoju kultury, sportu i turystyki w II Rzeczypospolitej.
12Biuro Programu „Niepodległa” udostepnia także inne wystawy:
„Tak powstawała Niepodległa" – poświęcona procesowi odzyskiwania przez Polskę niepodległości oraz
dorobkowi II Rzeczypospolitej,
„Stacja: Niepodległa. Na torach II RP" – powstała we współpracy z Urzędem Transportu Kolejowego i poświęcona polskim kolejom okresu międzywojennego,
„Polska morska Niepodległa" – powstała we współpracy z Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Miastem Toruń i poświęcona najważniejszym faktom i postaciom związanym z uzyskaniem przez Polskę dostępu do morza,
„Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa" – powstała we współpracy z Muzeum Wojska Polskiego i poświęcona najważniejszym faktom i postaciom związanym z historią wojny polsko-bolszewickiej.
Z przygotowywanych przez Biuro Programu „Niepodległa” plików mogą korzystać m.in.: instytucje kultury, jednostki samorządu terytorialnego, szkoły, organizacje pozarządowe, parafie, jak i osoby prywatne. Wystawy wystarczy pobrać i wydrukować w dowolnej wielkości na dowolnym nośniku albo opublikować na swojej stronie internetowej. Materiały zostały przygotowane w rozmiarze B1 (100 cm x 70 cm), jednak doskonałą jakość zachowują także w mniejszych formatach.
Zapraszamy do korzystania!
Biuro Programu „Niepodległa”
FABRYKA KOMPETENCJI KLUCZOWYCH
HARMONOGRAM KWIECIEŃ 2021
8_4_Harmonogram_zajec_FKK_E.OLEKSY_IV_2021.docHarmonogram_kwiecien_2021_D.WOZNIAKIEWICZ.docHarmonogram_kwiecien_2021_E.PARCHIMOWICZ.docHarmonogram_zajec_w_ramach_projektu_indywidualny_miesiczny_J.MARGRAF-SOBANSKA_IV-_2021.docHarmonogram_zajec_w_ramach_projektu_indywidualny_miesieczny_marzec2021_E.MADEJEK.doc
Rekrutacja 2021/22
Wszystkie podania rodziców dotyczące zapisu ich dzieci do klasy pierwszej zostały pozytywnie rozpatrzone.
Lista przyjętych uczniów wywieszona jest na drzwiach szkoły i liczy 13 osób.
W razie pytań lub innych potrzeb proszę o kontakt telefoniczny z sekretariatem szkoły : 94 316 42 92.
Joanna Margraf- Sobańska
Ankieta konsultacyjna Strategii Rozwoju Gminy
Poniżej znajdą Państwo link do ankiety prowadzonej w ramach konsultacji społecznych dotyczących Strategii Rozwoju Gminy Manowo na lata 2021-2027. Jej wypełnineie pomoże w zdiagnozowaniu problemów oraz możliwości rozwojowych występujących na terenie naszej gminy. Prosimy o wypełninie.
Szanowni Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi, Rodzice i Uczniowie!
Wielkanoc przypomina, że nigdy nie należy tracić nadziei, ponieważ bez względu na to, jak ciemna jest droga, którą się poruszamy, na jej końcu znajduje się światło.
Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, doda sił do pokonywania trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.
Z Wielkanocnymi pozdrowieniamiJoanna Margraf- Sobańska
Szkolne Koło PCK pomaga – czyli kolejna akcja wolontariacka
W związku z realizacją zadań opiekuńczo-wychowawczych szkoła organizuje wiele różnych form współpracy ze środowiskiem lokalnym. Tradycyjnie w ciągu roku Szkolne Koło PCK zorganizowało zbiórkę żywności na rzecz członków społeczeństwa naszej gminy.
Dzięki darczyńcom małym i dużym do najbardziej potrzebujących mieszkańców i seniorów trafiły paczki żywnościowe z drobnym wielkanocnym upominkiem w postaci świątecznej kartki.
Serdeczne podziękowania za wielkie serca należą się uczniom, rodzicom i sponsorom, którzy wsparli naszą akcję.
Opiekunowie Szkolnego Koła PCK
Małgorzata Bedryjowska
Elżbieta Madejek
Dorota Sadowska
Krew darem serca.
- 5
Do akcji krwiodawstwa w Rosnowie, zorganizowanej przez Gminny Klub Sportowy Orlęta ROSNOWO, dołączyli uczniowie klas. I-III.
Przedstawiamy prace plastyczne drugoklasistów, wiersz promujący dar życia jakim jest krew w wykonaniu uczniów klasy III i film nakręcony przez najmłodszych.
Za impuls do działania dziękuję Pani Anecie Sownińskiej, za motywację do uczestnictwa w akcji wychowawczyniom Paniom: Teresie Chruściskiej, Beacie Banaszak- Kostewcz, Ewelinie Oleksy, Rodzicom no i oczywiście naszym podopiecznym – Milusińskim z klas edukacji wczesnoszkolnej.
Pozdrawiam serdecznie,
Joanna Margraf- Sobańska
Zdjęcia w szkole
Mawi Foto Sp. z.o.o.
Mościska 05-080
ul. Lipkowskiej Wody 2/6
www.mawi.pl
Fotografowanie w placówkach oświatowych w czasie pandemii Covid-19
W związku z wprowadzeniem nowych zasad bezpieczeństwa w szkołach - opracowaliśmy nowe standardy postępowania podczas sesji fotograficznych na terenie placówek oświatowych.
Celem nadrzędnym jest zachowanie bezpieczeństwa w czasie przebywania w przestrzeni wspólnej.
Obecność fotografa Mawi Foto będzie ograniczona wyłącznie do niezbędnych działań, zgodnych z wcześniejszymi ustaleniami i podpisaną umową.
Każdy współpracownik Mawi Foto:
- został przeszkolony w zakresie ochrony przed COVID-19,
- podczas pobytu w placówce oświatowej będzie wyposażony w niezbędne środki ochrony osobistej (maseczki, rękawiczki i płyn do dezynfekcji),
- do dzieci i personelu placówki zachowa wymagany dystans min. 1,5 metra,
- w dniu fotografowania będzie zdrowy - nie będzie miał żadnych widocznych objawów chorobowych
- będzie spełniał kryteria przeciwepidemiczne dotyczące braku kontaktu z osobami zakażonymi bądź przebywającymi na kwarantannie.
Poszczególne osoby będą fotografowane z zachowaniem ustalonego dystansu. Dotyczy to także zdjęć grupowych w nowej formie.
Miejsce pracy fotografa (stanowisko fotografowania) powinno zostać wyznaczone przez dyrektora placówki.
Z poważaniem, Zarząd MAWI FOTO
HARMONOGRAMY ZAJĘĆ FABRYKA KOMPETENCJI KLUCZOWYCH_MARZEC 2021
Archiwum Aktualności