• Strzał w dziesiątkę

          • Dwoje uczniów klasy 8b reprezentowało szkołę i klub UKS LOTNIK Rosnowo w pierwszym odcinku Serialu Strzeleckiego - MISTRZ PNEUMATYKA w Kołobrzegu. Rekord życiowy poprawił Denis Wiśniewski, który wystrzelał 267,1 pkt., debiutowała Oliwia Piskórz z całkiem dobrym wynikiem 263,2 pkt. Gratulacje!

          • Laboratoria przyszłości

          • Jak działa małe AGD? Jakie są zasady bezpiecznej obsługi sprzętu oraz jak czytać instrukcję i wyszukiwać informacji na tabliczkach znamionowych – na te pytania szukali odpowiedzi szóstoklasiści podczas lekcji techniki. Inni uczniowie sprawdzali jak działa ten sprzęt w praktyce na zajęciach kulinarnych. Kodowanie z  robotem SUPER – DOC, to ulubiona zabawa wśród dzieci.  Starsi wchodzą na wyższy, trudniejszy etap. Elementy programowania poznają dzieci młodsze na lekcjach oraz na świetlicy szkolnej. Mikroskopy wykorzystywane są przede wszystkim na biologii. Wykonano pierwszy wydruk na naszej drukarce 3D. Wszystkie zajęcia przeprowadzono z użyciem sprzętu zakupionego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

          • Życzenia od serca

          • Kochane Babcie i kochani Dziadkowie,  z okazji nadchodzącego święta przyjmijcie gorące życzenia płynące z głębi serc Waszych wnucząt. Wszystkiego najlepszego.

            Poniższy link pozwoli Wam zobaczyć przygotowaną przez dzieci i nauczycieli niespodziankę.

            https://fb.watch/i9egwYYDE4/

             

          • Biologia jest OK

          • Poznajemy organizmy żywe, których nie zobaczysz gołym okiem. Tym razem uczniowie wykonali najważniejszą część zadania – wyhodowali pantofelki. Sprzęt zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości pozwolił na ich obserwację w czasie lekcji biologii. Pod mikroskopem widać całkiem fajnie śmigające pantofelki! Udało się! Super!

          • Kodowanie na dywanie

          • Kształtowanie logicznego myślenia i wyobraźni przestrzennej, pamięci, a także umiejętności pracy w  grupie, czyli  kodowanie z robotem SUPER – DOC,  zakupionym w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Tak uczniowie klasy V i II zdobywali umiejętności programistyczne w  połączeniu z zabawą.

          • Konkursy przedmiotowe

          • Konkursy przedmiotowe

            Od października 2022 roku uczniowie naszej szkoły próbowali swoich sił,  przystępując do Konkursów Przedmiotowych  organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Wszyscy wykazali się dużym zaangażowaniem i pracowitością.

            Miło nam poinformować, że do ostatniego - trzeciego etapu zakwalifikowało się dwoje naszych uczniów. Bartłomiej Jachimowski z klasy VII, który będzie mierzył się z zadaniami z historii, geografii  i  języka polskiego. Maria Kruk  z klasy VIIIa będzie rozwiązywała zadania z biologii. Oni wiedzą, że uzyskanie takiego wyniku nie przychodzi łatwo. Wymaga szerokiej wiedzy, umiejętności logicznego myślenia, ale także poświęcenia.

            W imieniu całego grona pedagogicznego serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych  sukcesów.

            Renata Woroch

          • Laboratoria Przyszłości

          • W naszej szkole gościliśmy Mobilne#LaboratoriaPrzyszłości. Podczas warsztatów uczniowie mieli możliwość poznania nowoczesnych pomocy multimedialnych oraz ich zastosowania w nauce.

          • Warsztaty teatralne

          • Teatr odgrywa niezwykle ważną rolę w życiu człowieka. Kształtuje naszą wrażliwość, uczy twórczej ekspresji, kształtuje intelekt. Przekonali się o tym nasi najmłodsi uczniowie, którzy w czwartek 5.01.2023 r. wzięli udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez profesjonalistów z Agencji Artystycznej „Frajda”. Uczniowie klas I – III wcielili się w aktorów i przygotowali przedstawienie
            o smoku wawelskim.

            Całe spotkanie rozpoczęły ćwiczenia przygotowujące. Uczniowie rozmawiali o tym, czym jest teatr i jaką pełni funkcję. Następnie przyszła pora na zajęcia praktyczne. Nasi wychowankowie ćwiczyli oddech przeponowy, dykcję i ruch sceniczny. Później nastąpiła najciekawsza część: dzieci stały się aktorami! To właśnie uczniowie kreowali całą historię. Był czas na tańce – dworzanie, szlachcianki
            i rycerze tańczyli krakowiaka, dzielni wojacy walczyli z groźną bestią, a sprytni poddani wymyślili podstęp, by pokonać smoka.                

            Dzieci z wielkim zaangażowaniem podeszły do swojego zadania. Było dużo śmiechu, radości, ale i wytężonej pracy.  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z warsztatów!

             

            Joanna Dziurla