• Tydzień mody

• Karnawał to wyjątkowy czas przepełniony zabawą, tańcami i hulankami. W tym okresie niezwykle popularne są zimowe bale i maskarady, które dostarczają wielu przeżyć i radości. Stanowią atrakcję dla dużych i małych. Zwłaszcza ci najmłodsi czerpią z niego pełnymi garściami. Dlatego też Samorząd Uczniowski SP w Rosnowie postanowił, że w tym roku karnawałowe atrakcje będą trwały aż cały tydzień! I to nie byle jaki – w naszej szkole odbył się Karnawałowy Tydzień Mody!

Każdego dnia, rozpoczynając od 6.02.2023r., uczniowie mieli za zadanie przebrać się według określonego harmonogramu. W poniedziałek były to piżamy i szlafroki. We wtorek po korytarzach szkolnych przechadzali się gentlemani i damy w pięknych, eleganckich strojach. Środa to dzień szalonej fryzury! Oj, tu się działo! Warkoczyki, loki, koki, irokezy i wiele, wiele innych! W czwartek, trochę walentynkowo, zalała nas fala miłości – było czerwono od stóp do głów! Natomiast piątek był dniem, kiedy można było stać się, kim się tylko chciało! To właśnie wtedy przypadła główna atrakcja, kończąca obchody Tygodnia Mody, bal karnawałowy.

Najpierw swoją zabawę rozpoczęli najmłodsi uczniowie: klasy 1-4. Na sali gimnastycznej odbywała się dyskoteka i różnego rodzaju konkurencje. Nasi wychowankowie bawili się w limbo, tańczyli w parach z balonami, czy ścigali się na gazetach. Było bardzo wesoło i kolorowo. Nie zabrakło również poczęstunku. Rada Rodziców zadbała także o naszych podopiecznych, serwując im prażoną kukurydzę w prawdziwej maszynie do popcornu oraz pyszną, orzeźwiającą lemoniadę.

Po najmłodszych uczniach zabawę rozpoczęli „starszacy”. Tu dopiero były hulanki! Oprócz tańców odbywały się również konkurencje sportowe, a także zabawy z krzesłami, balonami i inne.

W trakcie balu karnawałowego swój finał miała poczta walentynkowa. Uczniowie zostali obdarowani kartkami i pocztówkami od swoich tajemniczych wielbicieli i przyjaciół. Ponadto nasi wolontariusze WOŚP otrzymali z rąk  Pani Dyrektor Doroty Woźniakiewicz podziękowania za udział w zbiórce. Przez panią Renatę Woroch wyróżniona została również uczennica klasy I, Amelia Krawczyk, za największą ilość wypożyczonych i przeczytanych książek. Upominek w jej imieniu odebrała wychowawczyni klasy I.

Jesteśmy pewni, że ten karnawał zostanie w pamięci naszych uczniów na długo. Zapraszamy do wspominania i obejrzenia fotorelacji z całego tygodnia atrakcji!

• Wzmagania szachistów

• Szachiści naszej szkoły rozpoczęli ferie udziałem w XVI Polanowskim Turnieju Szachów Drużynowych. W zawodach udział wzięli: Alicja Fraszczyk, Liliana Łepecka, Szymon Łepecki, Ania Pietrzak, Igor Pietrzak, Filip Piskórz, Bartosz Maszkiewicz, Bartłomiej Jachimowski. Dodatkowo skład wzmocnili: Oliwier Łęski i Piotr Maszkiewicz.

Turniej był na bardzo wysokim poziomie, grali doświadczeni szachiści z Koszalina, Sławna, Biesiekierza i  Polanowa. Z  naszych drużyn najwyżej – na piątym miejscu - uplasowała się ekipa: Piotr Maszkiewicz, Bartosz Maszkiewicz, Szymon Łepecki.  Pozostali zawodnicy również zdobywali punkty w swoich partiach oraz przede wszystkim cenne doświadczenie.

Serdecznie gratulujemy!

• Podwójny sukces sportowy Szkoły Podstawowej w Rosnowie

• Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. 26 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego z Rosnowa zdobyli czołowe miejsca w Mistrzostwach ziemskiego powiatu koszalińskiego w unihokeju. Zostały one rozegrane w dniu 01.02.2023 roku w Sianowie w dwóch kategoriach wiekowych tj. Igrzyska Dzieci (uczniowie klas 4 - 6) oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej (uczniowie klas 7 - 8). W zawodach w młodszej grupie wiekowej zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli drugie miejsca w swoich kategoriach.

W drużynie dziewcząt wystąpiły: Bębeńca Kinga, Grotkowska Kinga, Koczorowska Malwina, Kulas Zofia, Kurdybacha Oliwia, Rybak Aleksandra.

W drużynie chłopców: Gajda Dominik, Famulski Dawid, Panecki Nikodem, Pióro Jakub, Rybaczek Franciszek, Wcisłowski Aleksander.

W zawodach w starszej grupie wiekowej, zarówno dziewczęta jak i chłopcy także zajęli drugie miejsca w swoich kategoriach.

W drużynie dziewcząt wystąpiły: Elert Eliza, Łuczkanin Viktoria, Nowak Agata, Piskórz Oliwia, Skup Diana, Surma Laura.

W drużynie chłopców: Kalinowski Paweł, Lewandowski Maciej, Łukowski Paweł, Mosek Szymon, Pietrzak Igor, Przełucki Adrian, Wiśniewski Denis.

Tak wysokie wyniki świadczą o dużej sprawności fizycznej i dużych umiejętnościach naszych uczniów.

Opiekunami drużyn byli nauczyciele wychowania fizycznego: Kasztelan Władysław

i Maksymiuk Andrzej.

Gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Andrzej Maksymiuk Opiekun SKS