• TŁUSTY CZWARTEK

          • „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, tłustych pączków nasmażyła” - mówi staropolskie przysłowie.

            Istnieją w naszym kraju różne tradycje i zwyczaje, które są ciągle żywe i stale kultywowane. Jednym z nich jest "tłusty czwartek", a nieodzownym jego akcentem są pączki, faworki i inne pyszne wypieki. Aby tej wielowiekowej polskiej tradycji stało się zadość, dzieci z klasy pierwszej uczestniczyły w  wypiekaniu faworków. Obserwowały jak i z jakich składników przygotowujemy ciasto, a następnie nasi mali kucharze sami wycinali i przekładali rozwałkowane ciasto. Pani kucharka zajęła się smażeniem.

            Mniam, mniam, ale pyszne! Bardzo dobrze, że radość  własnoręcznego przygotowania splata się z przyjemnością smakowania. Myślimy, że ten stary zwyczaj ma szansę na dobre zadomowić się w  naszej szkole.

            Przeprowadzenie akcji możliwe było dzięki zakupionemu sprzętowi w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości#

          • Miły powrót do nauki stacjonarnej

          • Walentynki w tym roku miały zupełnie inny przebieg. W szkole byli tylko najmłodsi uczniowie, dlatego członkowie SK PCK – klasa IV, aby radośnie przywitać starszych kolegów, stworzyła plakaty, nawiązujące do tego dnia. Ich dzieła promują radość, przyjaźń, dobro i wiele innych wartości. Radość jest najprzyjemniejszym momentem naszego życia. Dzięki poczuciu radości czujemy się spełnieni i szczęśliwi. Radość nadaje naszemu życiu sens.

            W takich nastrojach czekamy na powrót „starszaków”.

            Klasa IV oraz opiekunowie koła

          • BUDUJEMY ZAMKI … Z PAPIERU

          • Uczniowie klasy III  poszerzali wiedzę historyczną w praktyce realizując zajęcia metodą projektu. Jeszcze przed feriami na lekcjach omawialiśmy Szlak Orlich Gniazd. Internetowa podróż stała się inspiracją do realizacji plastycznego projektu. Trzecioklasiści w zespołach podzielili się zadaniami, zrealizowali je po powrocie do szkoły z wypoczynku zimowego. Efektem działań, które były dla dzieci niesamowitą frajdą, są przepiękne prace - owoc współpracy, kreatywności i zaangażowania uczniów. Z początkowego chaosu twórczego stopniowo wyłoniły się papierowe budowle, z dumą prezentujemy je na szkolnej wystawie.

            Beata Banaszak-Kostewicz

          • FERIE W SZKOLE - kolejna odsłona

          • Dzisiaj, w ramach zajęć feryjnych, chętni uczniowie  mieli okazję uczestniczyć w nauce haftu matematycznego. Haft ten swoje początki zawdzięcza nauczycielce matematyki Mary Everest Boole (1832-1916), która pragnąc ułatwić młodym ludziom zrozumienie matematyki, a konkretnie geometrii, za pomocą deski, gwoździ i kolorowych sznureczków tłumaczyła linie krzywe swoim uczniom. W tym przypadku dziewczynki miały do dyspozycji kartkę papieru ozdobnego z wydziurkowanym wzorem, kolorową mulinę i igłę. Najpierw, w ramach ćwiczeń poznały podstawowe rodzaje ściegów haftu matematycznego, a następnie stanęły przed wyzwaniem wykonania kartki walentynkowej z przygotowanych przez prowadzącego zestawów kartkowych. Jutro ciąg dalszy zajęć.

            Zajęcia z haftu matematycznego /dzień drugi/, podczas którego uczestniczki zdobywały nowe umiejętności: czytania schematów graficznych haftu, przenoszenia wzorów na papier, doskonaliły nowo poznane ściegi oraz wykończyły swoje kartki. Oto efekt końcowy.

          • AKTYWNI W CZASIE FERII

          • #Laboratoria Przyszłości to program, do którego przystąpiła nasza szkoła. Celem tego programu jest wyposażenie szkół w nowoczesne narzędzia edukacyjne, które przyczynią się do rozwijania talentów uczniów i budowanie kompetencji przyszłości. Ferie to doskonały moment na dodatkową aktywność naszej młodzieży. Dzięki zakupionym pomocom dydaktycznym rozpoczęliśmy naukę szycia na maszynie. Zajęcia okazały się bardzo ciekawe, angażowały uczniów oraz sprzyjały odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

          • FERIE W SZKOLE

          • Ferie w szkole - zajęcia z haftu diamentowego - technika ta polega na wypełnianiu pokrytego klejem szablonu malutkimi diamencikami akrylowymi o identycznych wymiarach i kształcie. Haft pozwala na tworzenie obrazów w całości pokrytych kryształkami, o lekko wypukłej fakturze.