• Witaj WIOSNO!

• W poniedziałek 21 marca 2022 roku do naszej szkoły zawitała WIOSNA. Dzieci miały wiosenne stroje - dominował kolor zielony oraz wzory kwiatowe. Powitaliśmy, tę piękną porę roku w rytmie piosenki " Maszeruje wiosna". Uczniowie przygotowali w klasach kolorowe gazetki, wystawy prac i oczywiście marzanny - symbol odchodzącej zimy.

• Zapraszamy na dzień otwarty

• Dnia 17 marca 2022 roku od godziny16 do 17 organizujemy dzień otwarty. Serdecznie zapraszamy przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców na spotkanie.

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

• W naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego był obchodzony 28 lutego.

Jest to święto ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r. w celu zwrócenia uwagi na znaczenie mowy ojczystej jako dziedzictwa kulturowego.

Rozmawialiśmy  z dziećmi o pięknie i bogactwie języka, o roli czytania w pielęgnowaniu pięknej mowy. Działania praktyczne poświęciliśmy przede wszystkim ortografii.

Klasa VI napisała test w ramach Klasowego Konkursu Ortograficznego. Klasa IV w sposób graficzny przedstawiała pisownię słów z trudnością ortograficzną. Kasa V postanowiła napisać tekst formą gazetową.  A potrzebne były do tego: nieaktualne gazety, czasopisma, nożyczki, klej i ... kartka papieru. Za pomocą wyciętych wyrazów powstały opowieści gazetowe. Klasy VII układały krzyżówki tematyczne i pisały dyktando „Burza na morzu”. Dzień upłynął na intensywnym, ale przyjemnym wdrażaniu języka polskiego jako języka ojczystego.

E. Madejek

M. Mociun

E. Parchimowicz

• 💙Solidarni z Ukrainą💛

• We współpracy z organizacjami zajmującymi się wsparciem dla Ukrainy w szkole zbieramy: żywność z długim terminem, art.higieniczne, środki czystości, opatrunki, plastry na szpulach, latarki, baterie, syropy dla dzieci, leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe, koce, śpiwory, karimaty itp. Rzeczy można przynosić od 7.00 do 19.00 do szkoły oraz w innych ustalonych telefonicznie godzinach.

• FABRYKA KOMPETENCJI KLUCZOWYCH” w Szkole Podstawowej im. 26 PLM w Rosnowie

• W roku szkolnym 2021/2022 kontynuujemy zajęcia dodatkowe w ramach projektu „Fabryka Kompetencji Kluczowych” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach działania 8.4. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego  2014-2020. Od września 2021 roku nasi uczniowie ponownie mają możliwość uczestniczenia w zajęciach: rozwijających kompetencje społeczne, logopedycznych, języka angielskiego oraz chemii.

Uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania  w ramach zajęć z informatyki i robotyki. Wszyscy uczniowie klas VII i VIII uczestniczą w doradztwie zawodowym. Dzięki realizacji projektu wyposażyliśmy naszą szkołę w 25 nowoczesnych jednostek komputerowych i monitorów, urządzenia wielofunkcyjne, laptopa oraz projektory.

Koordynatorzy szkolni Barbara Wójt oraz Dorota Woźniakiewicz

• Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

• Największa w Polsce zbiórka publiczna. Około 120 tysięcy wolontariuszy w około 1 700 sztabach zbiera pieniądze do tradycyjnych tekturowych puszek, a w Internecie odbywają się setki internetowych zbiórek i aukcji na naszą rzecz. Zbieramy nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie.

Szkoła Podstawowa im. 26 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego kolejny raz włączyła się do akcji. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, wolontariuszom, organizatorom i wszystkim, którzy nas wspierali.

DYPLOM DLA SZKOŁY